wtorek, 6 grudnia

joystick w przycisku Home

Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych opublikowało wniosek patentowy firmy Apple, ujawniając zainteresowanie firmy zmianą tradycyjnego przycisku Home iPhone’a i iPada w mały joystick do gier.

„Wielofunkcyjne urządzenie wejściowe”, jak nazwano patent, ma pełnić normalne funkcje przycisku Home, zawierając czujnik Touch ID i wszystkie inne obecne cechy, ale po mocniejszym wciśnięciu przekształcałby się w nieco podwyższony przycisk joysticka.

Po zakończeniu gier, proste naciśnięcie podwyższonego przycisku Home z powrotem przywracałoby go do stanu pierwotnego. Schematy zawarte we wniosku pokazują joystick o bardzo niskim profilu, który pozwalałby na pewien poziom kontroli fizycznej, ale byłby o wiele mniejszy od tradycyjnego joysticka i kontrolera gier w celu dostosowania go do cienkiej obudowy urządzeń iOS.

patent Apple

Jak zauważył Patently Apple, patent pod którym podpisani są Colin Ely i Fletcher Rothkopf, został złożony po raz pierwszy przez firmę w lecie 2013 roku. Choć to bardzo mało prawdopodobne, aby ta technologia pojawiła się w następnym iPhone’ie, wypuszczonym prawdopodobnie jeszcze w tym roku, to podobnie jak większość innych patentów bardzo interesujące jest zobaczyć jakie możliwości i kierunki rozwoju Apple widzi w przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx