środa, 1 lutego

iPhone 6 w kosmosie

Pod koniec listopada ubiegłego roku, producent obudów na iPhone’a Urban Armor Gear wysłała iPhone’a w przestrzeń kosmiczną korzystając z balona pogodowego. Na początku stycznia, na stronie internetowej firmy pojawiło się nagranie przedstawiające podróż iPhone’a do stratosfery w obudowie Urban Armor Gear.

IPhone został wzniesiony na wysokość 101 000 stóp (prawie 31 kilometrów) do atmosfery i poddany wiatrowi wiejącemu z prędkością 70 mil na godzinę i temperaturze dochodzącej do -61 stopni Celsjusza. Choć iPhone został włączony przed startem to później wyłączył się i zamarł ze względu na panujące zimno.

Urban Armor Gear podłączył iPhone’a do platformy balona pogodowego zawierającego również lokalizator GPS oraz dwie kamery GoPro służące do filmowania. Podczas opadania, iPhone i platforma na której był zamocowany wytrzymała prędkość obrotową 150 RPM. Podczas lądowania platforma jednak połamała się, a iPhone pozostał bez szwanku.

IPhone był chroniony przez kompozytową obudowę Urban Armor, która obiecuje ochronę klasy wojskowej. Choć nie posiada ochrony ekranu to nie uległ on uszkodzeniu w trakcie tej próby. Po wylądowaniu, iPhone ponownie włączony był w pełni funkcjonalny, wykazując trwałość i solidną konstrukcję urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx