sobota, 28 stycznia

Kolejny iPhone firmy Apple może pozwolić użytkownikom na jednoczesne podłączenie dwóch par słuchawek Bluetooth, stwierdzi dziś rano japoński blog technologiczny Mac Otakara.

Powołując się na azjatyckie źródło z łańcucha dostaw, blog mówi, że funkcja będzie podobna do funkcji Dual Audio firmy Samsung, która umożliwia użytkownikom odtwarzanie muzyki lub innego dźwięku z telefonu lub tabletu Galaxy na dwóch podłączonych urządzeniach Bluetooth.

Tym samym, użytkownik iPhone’a mógłby sparować dwa zestawy słuchawek – na przykład AirPods i Powerbeats Pro – i dzielić się tym czego słucha ze znajomym.

W innym przykładzie Mac Otakara sugeruje scenariusz użycia, w którym iPhone można podłączyć do samochodu, a także słuchawek bezprzewodowych, przesyłając wskazówki GPS do samochodowego systemu audio a muzykę z tego samego urządzenia do słuchawek współpasażera.

Aktualne telefony iPhone mogą łączyć się z wieloma urządzeniami Bluetooth (i wieloma głośnikami za pośrednictwem AirPlay 2), ale tylko z jednym profilem audio Bluetooth, więc możliwość podłączenia do dwóch urządzeń BT opartych na audio z pewnością będzie nowym, mile widzianym dodatkiem do zestawu funkcji.

Funkcja Dual Audio firmy Samsung jest implementacją technologii Bluetooth 5.0, co sugeruje, że funkcja Apple może mieć podobne pochodzenie. Jeśli okazałoby się, że tak faktycznie jest to Apple może potencjalnie wprowadzić tę funkcję do modeli iPhone 8, iPhone X, iPhone XR i iPhone XS za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania.

Jeśli chodzi o swoje poprzednie doniesienia to Mac Otakara jest w dużej mierze dokładna, co czyni go powszechnie zaufanym źródłem plotek o produktach Apple. Mimo to strona nie ma nienagannej historii i czasami udostępnia niedokładne informacje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx