niedziela, 26 maja

Apple ogłosił dziś nowe modele iPada Pro i iPada Air. W nowych urządzeniach wprowadzono kilka zmian o których nie powiedziano podczas wydarzenia ale o których warto wiedzieć.

Jedną z różnic wartych odnotowania jest brak fizycznego slotu na kartę SIM. W modelach poprzedniej generacji komórkowe wersje iPada Air i iPada Pro zawierały fizyczne gniazdo karty SIM. W nowych urządzeniach już tak nie jest. Wszystkie modele komórkowe obsługują teraz tylko eSIM.

Na stronie prezentującej iPada Air czytamy:

Nowsze modele Wi‑Fi + Cellular mają wbudowaną technologię eSIM, która pełni funkcję cyfrowej karty SIM. Istnieje kilka sposobów aktywacji karty eSIM na iPadzie, między innymi pobranie jej bezpośrednio na urządzenie, zeskanowanie kodu QR lub skorzystanie z aplikacji operatora sieci. Technologia eSIM umożliwia korzystanie z mobilnego dostępu do internetu u wybranych operatorów komórkowych w ponad 180 krajach i regionach na świecie.

To mały, ale istotny szczegół dla każdego, kto planuje zakup nowego iPada i posiadając już aktywną kartę SIM u swojego operatora. Apple nie ujawnił powodu, dla którego zdecydował się usunąć fizyczne gniazdo SIM, ale mogła to być decyzja projektowa związana z wyszczupleniem urządzeń lub koniecznością utrzymania ich smukłości, biorąc pod uwagę ulepszenia sprzętowe wszystkich urządzeń.

Tak czy inaczej, jeśli zamierzacie zamówić nowego iPada Air lub Pro z modułem komórkowym upewnijcie się, że Wasz operator ma w ofercie karty eSIM.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx