wtorek, 29 listopada

Jeszcze w połowie 2010 roku, Mozilla wydała Firefox Home, aplikację iOS przeznaczoną do synchronizowania użytkownikom Firefoxa historii, zakładek i kart otwartych na swoich komputerów do swoich urządzeń iOS. Kilka miesięcy później, Mozilla przyznała, iż nie ma planów, aby wydać pełną przeglądarkę Firefox do iOS, częściowo ze względów „technicznych oraz logistycznych ograniczeń”, które sprawiają, że trudno stworzyć użyteczne narzędzie na tą platformę.

Choć Mozilla najwyraźniej wciąż nie ma ochoty, aby spróbować przenieść Firefoxa na iOS to The Verge poinformował, że Mozilla pracuje nad okrojoną wersją przeglądarki nazwaną „Junior”, który ma na celu uproszczenie i poprawienie przeglądania internetu na iOS.

„Więc tutaj zaczyna się zabawa”, powiedział Alex Limi na rozpoczęcie omawiania prototypu przeglądarki Mozilla dla iPada, nad którą pracuje już od kilku miesięcy. „Chcieliśmy stworzyć coś zupełnie nowego. Chcieliśmy zbadać, jak możemy na nowo odkryć przeglądarkę w zupełnie nowej obudowie,” powiedział.

Junior daje użytkownikom tryb pełnoekranowy, rezygnując z kart i opierając się na paru przyciskach nawigacyjnych z boku ekranu, dających dostęp do funkcji przeglądarki. Nawigacja odbywa się za pośrednictwem osobnej strony, pokazującej także niedawno odwiedzane witryny, zakładki i połączony pasek adresu/wyszukiwania. Junior daje możliwość tworzenia wielu kont użytkowników, uznając, że iPad jest urządzeniem często dzielonym pomiędzy członków gospodarstwa domowego.

Mozilla ma jeszcze sporo do zrobienia z Juniorem, a tym samym będzie to najprawdopodobniej szybka premiera. Może to także zmobilizuje Google do rozważenia przeniesienia swojego Chrome’a na iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx