poniedziałek, 24 czerwca

Wcześniej w tym miesiącu serwis Arstechnica poinformował, że wielu użytkowników stwierdziło znaczny spadek żywotności baterii po aktualizacji do OS X 10.8 (Mountain Lion).

Redaktor Ars Chris Foresman po dłuższym badaniu odkrył, że żywotność baterii swojego MacBooka Pro Retina spadła o 38% w stosunku do poprzednich 8-godzin.

Te same wyniki były przedstawiane na wielu innych forach Apple przez wielu użytkowników. Każdy miał nadzieję, że ta kwestia zostanie poprawiona w zapowiadanej wtedy wersji rozwojowej OS X 10.8.1. Ale czy faktycznie została poprawiona?

MacObserver przeprowadził testy baterii na ostatecznej wersji OS X 10.8.1, aby zobaczyć, czy rzeczywiście nastąpiła poprawa. Ich proces badań obejmował wykorzystanie skryptu Automator, który uruchamia kilka aplikacji i przegląda strony internetowe. Skrypt działał w trybie ciągłym. Badania przeprowadzono na MacBook’u Pro 2011. A oto wyniki:

Pierwsza obserwacja potwierdza faktyczny spadek żywotności baterii przy przejściu z OS X 10.7.4 do OS X 10.8. Ten zmierzony spadek wyniósł 33% (2 godziny i 10 minut) na OS X 10.8. „No WiFi Icon” był sugestią jednego z czytelników na rozwiązanie tego problemu, ale nie wykazał znaczącego wpływu. Jednak widać, że OS X 10.8.1 (zarówno beta jak i wersja ostateczna) wprowadza nieznaczną poprawę akumulatora dodając 52 minuty. Wszystkie liczby są jednak nadal znacznie poniżej parametrów baterii na OS X 10.7.4 (Lion).

Apple obecnie testuje OS X w wersji 10.8.2, ale na razie nic się nie mówi o tym, czy będą kontynuowane w niej prace nad dalszymi poprawkami baterii do poziomu OS X Lion.

[contentblock id=1 img=adsense.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx