poniedziałek, 17 czerwca

Apple-vs-Ross

Mieszkaniec Florydy, Thomas S. Ross, złożył w tym tygodniu pozew przeciwko Apple twierdząc, że iPhone, iPad i iPod naruszają jego naszkicowany ręcznie w 1992 wynalazek o nazwie „Electronic Reading Device” (ERD). W pozwie czytamy, że powód był „pierwszym, który zaprojektował urządzenie” prawie 15 lat przed pierwszym iPhone’em.

Między 23 maja 1992 a 10 września 1992 roku, Ross zaprojektował trzy odręczne rysunki techniczne urządzenia, składającego się głównie z płaskich prostokątnych paneli z zaokrąglonymi narożnikami, które miały jakoby „wcielić nową wizję projektowania i działać w sposób, który nigdy nie istniał przed 1992 rokiem”.

W rozważaniach Rossa było urządzenie, które pozwoli czytać opowiadania, powieści, artykuły prasowe, a także oglądać zdjęcia, oglądać prezentacje wideo, a nawet filmy, na płaskim ekranie dotykowym. Dalej wyobraził on sobie, że może ono zawierać także funkcje komunikacyjne, takie jak telefon i modem, możliwości wejścia/wyjścia, tak aby umożliwić użytkownikowi wpisywanie notatek i przechowywanie ich do czytania z wykorzystaniem wewnętrznego i zewnętrznego nośnika pamięci. Wyobrażał on również sobie, że urządzenie miałoby baterie, a być może również wyposażone by było w panele słoneczne.

Ross w listopadzie 1992 roku złożył wniosek o uzyskanie patentu by chronić swój wynalazek, ale wniosek został uznany za odrzucony w kwietniu 1995 roku przez Amerykański Urząd Patentowy, po tym jak Ross nie zapłacił wymaganej opłaty. W 2014 roku złożył on również swoje autorskie rysunki techniczne w Amerykańskim urzędzie ds. praautorskich.

Apple-vs-Ross-design-drawing

Ross twierdzi, że w dalszym ciągu doświadcza „wielkiej i nieodwracalnej szkody, która nie może być w pełni zrekompensowana lub mierzalna w pieniądzach” żądając zwrotu nie mniej niż 10 miliardów dolarów i honorarium w wysokości do 1,5% od światowej sprzedaży urządzeń naruszających jego pomysł.

Czy sprawa jest do wygrania tego nie wiem. Ale co mu szkodzi powalczyć. O wyniku sprawy na pewno Was poinformuję.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nnoe
nnoe
7 lat temu

idiotów na tym świecie nie brakuje, więc dlaczego nie 🙂

Adi
Adi
Reply to  nnoe
7 lat temu

Cytując tekst z „Z Archiwum X” – „wszystkie świry ciągną na Florydę” 🙂

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx