środa, 17 kwietnia

Microsoft wypuścił właśnie nową aplikację „Skype Qik„, nowy komunikator mobilny służący do wymieniania się wiadomościami wideo z grupami znajomych.

Zasada działania Skype Qik jest bardzo prosta. Po jego uruchomieniu podajemy swój numer telefonu, który jest zarazem identyfikatorem w tej sieci komunikacyjnej. Nie potrzebujemy żadnego dodatkowego konta, ani rejestracji. Po jego wprowadzeniu możemy przystąpić do dzieła: aplikacja pozwala na nagrywanie za pomocą tabletu lub smartfonu krótkich filmów, każdy z nich może mieć maksymalnie 40 sekund. Takie filmy możemy następnie przesyłać do znajomych. Ma to pozwolić na szybkie i łatwe wyrażanie emocji i ekscytujących chwil pomiędzy typowymi rozmowami przeprowadzanymi np. w Skype.

Wysłanie wiadomość wideo możliwe jest nawet do osoby, która jeszcze nie zainstalowała aplikacji. Wtedy Skype Qik wyśle do naszego znajomego SMS-a z informacją o oczekującej wiadomości z instrukcją, jak zainstalować aplikację.

Aplikacja pozwala na nagranie nawet 12 krótkich wiadomości wideo, które możesz wykorzystać do szybkiego udzielenia odpowiedzi przy późniejszej okazji. Można w ten sposób wstawić swoje Qik Fliki do czatu w dowolnej chwili, aby pokazać bardziej osobistą „buźkę”.

Skype Qik łączy elementy wielu innych popularnych aplikacji. Kwadratowe proporcje znane są Instagrama, logowanie się przez numer telefonu to coś podobnego do Whats App. Możliwość usunięcia nagrania nie tylko z pamięci swojego urządzenia, ale też z urządzeń odbiorców przypomina autodestrukcję zdjęć wysyłanych przez Snapchat. Filmy do tego znikają same z siebie po dwóch tygodniach od daty wysłania.

Darmową aplikację Skype Qik można już pobrać w App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jarek
jarek
9 lat temu

Nic nowego, microsoft goni konkurencje. Apple wprowadził tą funkcję wraz z iOS 8

Roman Opałka
Roman Opałka
9 lat temu

Nawet domenę skypeqik.pl można już kupić na Allegro: https://allegro.pl/show_item.php?item=4703574666

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx