wtorek, 31 stycznia

Microsoft ogłosił dzisiaj wprowadzenie wersji beta swojej nadchodzącej przeglądarki Microsoft Edge, która jest od dziś dostępna dla użytkowników Windows i macOS.

Wcześniej przeglądarka Microsoft Edge była dostępna jako wersja zapoznawcza, ale Microsoft przeszedł obecnie na oficjalną wersję beta. Wersja beta jest bardziej stabilna niż wersja podglądowa.

Microsoft powiedział, że jego celem w Microsoft Edge jest stworzenie lepszej kompatybilności sieci z lepszą wydajnością dla klientów, przy jednoczesnym zapewnieniu mniejszej fragmentacji sieci dla programistów. W okresie podglądu użytkownicy systemów Windows i Mac pobrali Edge ponad milion razy, a Microsoft otrzymał ponad 140 000 pojedynczych opinii w celu ulepszenia przeglądarki.

Microsoft Edge dla komputerów Mac zaprojektowano tak, aby był podobny do Microsoft Edge w systemie Windows, ale z „optymalizacją doświadczeń użytkownika”, które zostały zaprojektowane tak, aby utrzymać je podobne do innych aplikacji na komputery Mac.

Wersja beta przeglądarki Edge oferuje nowe opcje personalizacji, takie jak dostosowywanie kart, obsługę ciemnych motywów i rozszerzenia ze sklepu Microsoft Insider Addons lub innych sklepów internetowych opartych na Chromium, takich jak Chrome Web Store.

Dodano ochronę przed śledzeniem, aby chronić użytkowników przed śledzeniem przez strony internetowe, wbudowano funkcję Microsoft Search for Bing oraz tryb Internet Explorer z kompatybilnością z Internet Explorer 11.

Microsoft rozszerza również program bezpieczeństwa przeglądarki Microsoft Edge dla kanału beta, oferując nagrodę w wysokości do 15 000 dolarów za odkrycie luk podatnych na atak.

Nową wersję Microsoft Edge w wersji beta można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Microsoft. Nadal nie ma słowa, kiedy przeglądarka Edge zostanie wydana publicznie, ale prawdopodobnie będzie jeszcze kilka miesięcy testów beta, zanim to nastąpi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx