sobota, 4 lutego

Office na iPhone'a

W marcu, Microsoft wypuścił specjalne wersje aplikacji Word, Excel i PowerPoint dla iPada udostępniając funkcje pakietu Office dla wszystkich i wszędzie. Aplikacje okazały się bardzo udane, zdobywając ponad 40 milionów pobrań. Dzisiaj, Microsoft rozszerzył możliwości swojego pakietu Office na iOS wypuszczając dedykowane aplikacje Word, Excel i PowerPoint na iPhone’a.

Choć aplikacje Microsoft Office dla iPhone’a zostały zaprojektowane w oparciu o istniejące aplikacje dla iPada oferując te same funkcje, to wersje dla iPhone’a zostały przebudowane w celu dostosowania się do mniejszego ekranu iPhone’a i zoptymalizowane, aby pomieścić dotykowe przyciski.

microsoftiphonexcel

Wszystkie trzy aplikacje korzystają z innowacyjnej „pionowej wstążki”, która zawiera pełny zestaw narzędzi edycyjnych w zasięgu kciuka. Każda pojedyncza aplikacja posiada również poprawione opcje wyświetlania na ekranie z wyświetlaczem Retina.

Oprócz rozwijania swoich aplikacji Office na iPhone’a i iPada, firma Microsoft postanowiła również zaoferować mobilną wersję pakietu Office wszystkim użytkownikom za darmo. Oznacza to, że użytkownicy pakietu Office nie będą zobowiązani do posiadania subskrypcji na usługę Office 365 w celu uzyskania dostępu do funkcji, takich jak podstawowa edycja.

Użytkownicy programu Word, Excel i PowerPoint na iOS będą mogli przeglądać, edytować, tworzyć i drukować dokumenty za darmo, ale wiele zaawansowanych możliwości edycji nadal będzie zarezerwowane dla abonentów Office 365. Na przykład zaawansowane funkcje śledzenia zmian w programie Word, takie jak akceptacja lub odrzucenie zmian są zarezerwowane dla subskrybentów, tak samo jak tabele przestawne w Excelu i widok prezentera w programie PowerPoint. Abonenci Office 365 uzyskają również przestrzeń 1 TB powierzchni w OneDrive.

Aplikacje Microsoft Office dla iPhone’a są kompatybilne z iPhone’em 5, 5C, 5S, 6 i 6 Plus i obejmują pełną optymalizację dla dwóch najnowszych, większych iPhone’ów. Wymagany jest do nich iOS 7 lub nowszy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx