czwartek, 30 marca

upgrade iOS8

Apple zachęca użytkowników, którzy wciąż trzymają się starszych wersji systemu iOS do aktualizacji do najnowszego, mobilnego systemu operacyjnego iOS 8, ​​upublicznionego we wrześniu.

Firma wysyła e-maile do użytkowników iOS, którzy jeszcze nie mają zainstalowanego iOS 8 informując, że ich „aktualizacja iOS 8  czeka.” E-mail oferuje również informacje na temat tego, co jest zawarte w iOS 8, z wyszczególnieniem funkcji, takich jak QuickType, nowa aplikacja Zdrowie, udostępnianie rodzinne, iCloud Drive i funkcja ciągłości.

Mail zawiera również szczegółowe instrukcje instalacji, informując użytkowników, że mogą uaktualnić system bezprzewodowo za pomocą narzędzia Software Update lub za pośrednictwem iTunes, jeśli ich urządzenia ma mało miejsca. Instalacja przez iTunes może skłonić sporo użytkowników do aktualizacji, gdyż brak wolnego miejsca na urządzeniach o małej pojemności wydaje się być jednym z głównych czynników uniemożliwiających użytkownikom aktualizowanie.

appleios8upgradeemail

Przyjęcie iOS 8 jest nieco wolniejsze niż iOS 7, a trzy tygodnie po jego wypuszczenie liczna instalacji iOS 8 przystanęła. Choć pierwotnie powodem do zaprzestania dla wielu osób były znaczące błędy w systemie operacyjnym, to wielu użytkowników szybko zwróciło uwagę, że aktualizacja wymaga 5GB wolnego miejsca na over-the-air co stanowiło dla wielu osób wielką przeszkodę do pokonania. W wielu komentarzach na naszym FanPage’u czy też w mailach z pytaniami informowałem, że rozwiązaniem jest aktualizacja przez iTunes.

W ciągu ostatnich tygodni liczba urządzeń z iOS 8 znów się nieco podniosła, zwłaszcza po wypuszczeniu wersji 8.1, która wprowadziła nowe funkcje, między innymi rozszerzyła funkcje ciągłości z OS X. Apple oficjalnie informuje, że na dzień 27 października 52 procent urządzeń iOS posiadało już najnowszą wersję mobilnego systemu operacyjnego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx