piątek, 3 lutego

Po wielu dyskusjach i plotkach związanych z planami Microsoftu dotyczącymi mobilnej wersji pakietu Office na urządzenia iOS, serwis The Verge dodał dziś dodatkowe szczegóły. Według raportu, Office Mobile dla iOS i Android pojawi się na początku 2013 roku, ale nie będzie oferował takiej funkcjonalności jak tradycyjny Office. Będzie on zbliżony funkcyjnie do obecnej oferty Office 365.

„Office Mobile zadebiutuje w postaci darmowej aplikacji, która pozwoli użytkownikom iOS i Androida na przeglądanie dokumentów Microsoft Office w każdym miejscu. Podobnie jak w istniejącej już usłudze SkyDrive i aplikacji OneNote, Office Mobile wymagać będzie konta Microsoft. Po pierwszym uruchomieniu, konto Microsoft zapewni dostęp do podstawowych funkcji przeglądania w aplikacji. Obsługiwane będą dokumenty Word, PowerPoint i Excel dając możliwość edycji i włączenia ich do subskrypcji Office 365.

Microsoft pozwoli użytkownikom iOS na zakup subskrypcji Office 365 bezpośrednio w aplikacji, lub organizację dystrybucji kodów umożliwiających edycję Office Mobile dla użytkowników. Aplikacja pozwali na podstawową edycję, ale powiedziano nam, że nie zastąpi zwykłego korzystania z wersji dektopowej pakietu Office.”

Raport wskazuje, że Office Mobile dla iOS pojawi się pod koniec lutego lub na początku marca, a wersja Android kilka miesięcy później.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx