wtorek, 28 marca

Chińska strona DoNews poinformowała, że partnerem Apple dostarczającym wyświetlacze Retina do następnej generacji iPada mini będzie AU Optronics. Urządzenie takie ma się pojawić na rynku już w przyszłym roku. Wiele wcześniejszych dyskusji dotyczyło właśnie kwestii, jak długo Apple będzie czekał nad wprowadzeniem tego typu wyświetlacza do nowego, mniejszego iPada. Okazuje się zatem że, może to nastąpić szybciej niż się wydawało. 

W odrębnym sprawozdaniu czytamy, że AU Optronics będzie musiało zastosować technologię IGZO oraz Gate IC w celu osiągnięcia rozdzielczości Retina w tak cienkiej konstrukcji jaką jest iPad mini. Mówiąc o postępach w rozwoju iPada Mini AUO twierdzi, że rozwiązał już problem wydajności. Firma ma zamiar rozpocząć dostawę komponentów na szeroką skalę w czwartym kwartale tego roku.

Jednym z poważniejszych problemów wynikających z obu raportów jest niejasność co do gęstości pikseli w tych panelach. Oba raporty twierdzą, że wyświetlacz Retina w iPadzie mini miałby gęstość 497 pikseli na cal (ppi), jednak może mieć też gęstość 326 ppi jak w kilku ostatnich generacjach iPhone’a.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx