sobota, 22 czerwca

windows8

Microsoft prawdopodobnie obniży ceny systemu Windows 8.1 dla producentów komputerów i tabletów nawet o 70 procent wynika z informacji podanych przez Bloomberg. Jest to spowodowane częściowo wzrostem konkurencji ze strony Apple i Google na przestrzeni komputerów i tabletów.

Zgodnie z nowymi warunkami, producenci będą płacić 15 dolarów za licencję Windows 8 na urządzenia których cena detaliczna wynosi mniej niż 250 dolarów. Wcześniej Microsoft pobierał opłatę 50 dolarów za każdą licencję Windows 8, choć wielu producentów było w stanie wynegocjować cenę 30 dolarów z powodu ofert zniżkowych proponowanych przez Microsoft.

Nowy system operacyjny Microsoftu – Windows 8, ma znacznie wolniejszą adopcję niż Windows 7. W ciągu ostatnich kilku lat, sprzedaż notebooków i komputerów biurkowych znacznie spadła, kosztem wzrostu popularności tabletów – obszaru, który jak dotąd zdominowany był przez Apple i Google. Microsoft zapewne także wciąż ma na uwadze, że najnowszy system Apple OS X Mavericks został udostępniony za darmo i każda kolejna jego wersja także ma być darmowa.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx