wtorek, 30 maja

Microsoft wydał oficjalnie wersję 89 swojej popularnej przeglądarki Edge na Maca opartej na Chromium, po raz pierwszy wprowadzając testowaną od dawna funkcję pionowych zakładek.

Pionowe zakładki mają na celu bardziej efektywne wykorzystanie miejsca na ekranie i powinny być mile widzianym dodatkiem dla użytkowników przeglądających w szczególności ekrany o współczynniku proporcji 16:9. Użytkownicy mogą klikać karty pionowe, aby przełączać się między nimi i opcjonalnie grupować powiązane karty razem.

Użytkownicy Edge mogą przełączać się między kartami poziomymi i pionowymi, klikając nową ikonę „Włącz/ wyłącz karty pionowe” po lewej stronie rzędu kart. Domyślnie zakładki pionowe są wyświetlane jako ikony, chyba że najedziemy na nie kursorem myszy, ale rozwinięte okienko można również przypiąć do lewej strony okna przeglądarki, dzięki czemu pozostanie widoczny tytuł każdej strony.

Oprócz kart pionowych Edge zawiera teraz nowy sposób przeglądania historii. Teraz, gdy użytkownicy przechodzą do historii, otwiera się ona jako lekkie menu z paska narzędzi zamiast otwierania pełnego widoku strony w ustawieniach. Pomysł polega na tym, że umożliwia użytkownikom łatwe wyszukiwanie, otwieranie i zarządzanie swoją historią bez konieczności cofania. W przypadku użytkowników, którzy preferują oryginalny styl, to rozwijane menu można również przypiąć do prawej strony okna przeglądarki jako okienko.

Microsoft Edge zyskał uznanie wielu użytkowników dzięki częstym aktualizacjom i ścisłej integracji języka projektowania firmy Microsoft z sygnaturą projektu systemu macOS. Ostatnia ważna aktualizacja nadeszła w styczniu i wprowadziła kilka nowych funkcji, w tym „karty uśpienia” zwalniające zasoby systemowe, generator i monitor haseł oraz nowe motywy wizualne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx