sobota, 15 czerwca

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, ogłosił wprowadzenie na rynek Meta Quest Pro, nowych gogli do rzeczywistości mieszanej o wartości 1800 EUR, których celem jest „urzeczywistnienie metaświata”.

Meta Quest Pro ma kilka funkcji, o których mówią plotki związane z zestawem AR/VR firmy Apple, którego premiery spodziewamy się w przyszłym roku. Zestaw do rzeczywistości mieszanej zawiera zarówno rozszerzoną, jak i wirtualną rzeczywistość i jest wyposażony w soczewki typu „Pancake”, które zapewniają mu elegancki wygląd, oferując jednocześnie wysoką rozdzielczość. Mówi się, że Apple również użyje soczewek typu „Pancake”, aby uzyskać cienką i lekką konstrukcję.

Meta Quest Pro ma zakrzywioną baterię z tyłu, co zapewnia bardziej ergonomiczne dopasowanie oraz wykorzystuje kamery o wysokiej rozdzielczości skierowane na zewnątrz, aby uchwycić 4 razy więcej pikseli niż w przypadku Meta Quest 2 poprzedniej generacji. Wyświetlacz VR wykorzystuje zaawansowaną technologię LCD podczas gdy zestaw Apple ma podobno używać ekranów micro OLED.

Mówi się, że zestaw VR/AR Apple ma kilkanaście kamer do funkcji takich jak śledzenie oczu, wykrywanie przestrzenne, wykrywanie ekspresji i wykrywanie skóry, ale Meta wygrywa z niektórymi tymi funkcjami. Meta Quest Pro ma 10 czujników o wysokiej rozdzielczości do śledzenia wzroku, a Meta twierdzi, że jest w stanie „uchwycić naturalną mimikę”, tłumacząc je na wirtualnego awatara.

Meta-Quest-Pro

Według Meta rzeczywistość mieszana pozwoli Ci połączyć świat fizyczny z wirtualnym, dzięki czemu możesz na przykład skonfigurować wirtualną przestrzeń roboczą przy użyciu fizycznej klawiatury i myszy.

Inne funkcje Meta Quest Pro obejmują układ Qualcomm Snapdragon XR2+ (zestaw słuchawkowy Apple będzie korzystał z chipów Apple, prawdopodobnie M2 lub M3), 12 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci masowej, kontrolery Touch Pro śledzące ich położenie w przestrzeni 3D oraz stacja ładująca 45 W.

Meta Quest Pro jest dostępny w przedsprzedaży od dzisiaj również w Polsce, a do pierwszych nabywców trafi 25 października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx