sobota, 24 października

Jak zauważono wcześniej w tym tygodniu, część funkcji z nowego iOS 6 nie będzie wpierane na starszych urządzeniach. Tyczy się to między innymi nowych funkcji kartograficznych, w tym Flyover i nawigacji turn-by-turn, które nie są oficjalnie wspierane na iPhone’ie 4, a tym bardziej 3GS.

Ale jak donosi portal SlashGear, członek rosyjskiej strony iguides nagrał film, na którym pokazuje mapy 3D i funkcję Flyover na iPhone’ie 4 z  jailbreak’iem. Film pokazuje także instrukcje dotyczące dodawania funkcjonalności, chociaż procedura nie jest jeszcze całkowicie prosta.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=G4OEPKeZH8Y

Apple historycznie robił ograniczenia sprzętowe dla pewnych funkcji w kolejnych wydaniach iOS, oparte przynajmniej w części, na możliwościach ich prawidłowego i sprawnego działania. W przypadku Siri działającego tylko na iPhone’ie 4S, ograniczenia Apple mogą być bardziej związane ze zróżnicowaniem urządzenia jak i samym marketingiem. Wydaje się jednak rozsądne, aby myśleć, że wydajność map 3D na urządzeniach z procesorem starszym niż A5, takich jak iPhone 4, po prostu nie spełnia wymagań firmy Apple więc firma zdecydowała się nie wspierać oficjalnie tej funkcji na tym sprzęcie.

Niezależnie od powodów ograniczeń Apple do funkcji mapowania, hakerzy i deweloperzy z pewnością kontynuować będą pracę nad znalezieniem sposobu na obejście tych ograniczeń, a my prawdopodobnie zobaczymy inne funkcje, takie jak nawigacje turn-by-turn również w starszych urządzeniach.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x