niedziela, 16 czerwca

Mapy Google zyska nową funkcję na iOS i Androida, która oszacuje kwotę, jaką trzeba będzie wydać na przejazd płatnymi odcinkami dróg na wybranej trasie.

Zanim wyruszycie, zobaczycie w aplikacji szacowaną opłatę za przejazd do miejsca docelowego. Google twierdzi, że informacje o drogach pochodzą od lokalnych władz zajmujących się opłatami za przejazdy i obejmują takie czynniki, jak posiadanie winiety lub nie, jaki jest dzień tygodnia i ile ma kosztować opłata w określonym czasie, gdy będziecie jechać danym odcinkiem drogi.

W ustawieniach aplikacji dostępne będą opcje wyświetlania cen opłat drogowych z lub bez abonamentu – Google zauważa, że cena może się zmienić w wielu miejscach w zależności od użytej metody płatności. Istnieje również możliwość całkowitego uniknięcia tras drogami płatnymi.

Google twierdzi, że funkcja opłat za przejazd jest już wdrażana i jest dostępna dla prawie 2000 dróg płatnych w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Japonii i Indonezji, a wkrótce będzie dostępna dla większej liczby krajów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx