wtorek, 27 lutego

which_mark

Brytyjski magazyn Which? stwierdził, że iPhone 7 oferuje najgorszą żywotność baterii w porównaniu z obecnymi flagowymi smartfonami.

Korzystając z serii testów mających na celu uwzględnienie zmiennego, codziennego użytkowania swoich abonentów magazyn porównał ze sobą 4,7-calowy telefon Apple z Samsungiem Galaxy S7, HTC 10 i LG 5 i nazwał wyniki „oszałamiającymi”.

smartphone-battery-life-2016-800x800

Chociaż czas rozmów na iPhone’ie 7 712 minut (prawie 12 godzin) może wydawać się do przyjęcia, to rywal Samsung Galaxy S7 osiągnął dwa razy lepszy wynik – i to nawet nie posiadając największej baterii. HTC 10 osiągnął niesamowite 1859 minut (to prawie 31 godzin).

Pomiary czasu podczas przeglądania internetu były mniej kontrastowe, jednak iPhone 7 wciąż wypadł najgorzej.

Słabe wyniki nowego iPhone’a w teście baterii nie powinny być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fizyczne ograniczenia wielkości akumulatora w 4,7-calowej słuchawce w porównaniu do swoich większych konkurentów (5.1-5.3 cala). Mierzona w miliamperogodzinach pojemność baterii iPhone’a 7 to 1960 mAh, w porównaniu do 3000 mAh telefonu HTC 10.

Większy iPhone 7 posiada baterię 2900 mAh, ale nie został on wspomniany w teście, być może dlatego, że jest on postrzegany jako należący do grupy urządzeń 5,5 calowych w których znajdują się urządzenia takie jak Galaxy S7 Edge (3600 mAh ) i HTC 10 Desire (2700 mAh).

Test nie wspomina, że specyfikacja produktu Apple pokazuje, że iPhone 7 jest wyposażony w baterię o większej pojemności niż iPhone 6S (1810mAh) i wydaje się kontynuować niedawny negatywny trend mediów krytykujących nowy flagowy telefon Apple za jego żywotność baterii. W ubiegłym miesiącu The Guardian zamieścił historię iPhone’a 7 zatytułowaną „Jak dobry może być telefon, którego bateria nie wytrzyma nawet dzień?” i stwierdził, że jego bateria jest gorsza niż iPhone’a 6S.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx