niedziela, 19 maja

MacOS Catalina wyeliminował aplikację iTunes na rzecz nowych aplikacji Muzyka, TV i Podcasty, ale brak iTunes wpłynie na DJ-ów, którzy wspierali się tym oprogramowaniem informuje The Verge.

Wraz z usunięciem iTunes, Apple usuwa obsługę metody, z której korzystało wielu programistów aplikacji dla DJ’ów, aby uzyskać dostęp do plików list odtwarzania XML, które pozwalają użytkownikom na dostęp do ich bibliotek muzycznych w iTunes.

DJ-e używają obsługi plików XML do sortowania utworów na listy odtwarzania i do przesyłania danych między aplikacjami używając funkcji iTunes „Udostępniaj bibliotekę iTunes Library XML innym aplikacjom”. Nowa aplikacja Muzyka korzysta jednak z nowego, bardziej nowoczesnego formatu biblioteki, który nie jest zgodny z XML.

Deweloperzy nadal mają dostęp do Muzyki na Macu, ale obsługa plików XML nie jest już dostępna w macOS Catalina, więc muszą oni zaktualizować swoje aplikacje, aby skorzystać z nowych metod, które są kompatybilne z bibliotekami muzycznymi na Macu. Wielu deweloperów aplikacji dla DJ-ów właśnie to robi, ale klienci korzystający z aplikacji wykorzystujących XML powinni nadal używać systemu macOS Mojave do czasu wdrożenia aktualizacji tych aplikacji.

Michaelem Simmonsem z Algoriddim, twórca aplikacji djay Pro, zapewnił, że aplikacje takie jak djay Pro, które wcześniej przeszły na SDK, nie będą miały problemów z dalszą integracją z bibliotekami muzycznymi w macOS Catalina.

Twórcy aplikacji, którzy nadal polegali na wcześniejszej integracji XML i nie zaktualizowali się na czas twierdzą, że ich użytkownicy nie będą mogli uzyskać dostępu do swoich bibliotek muzycznych po aktualizacji do Catalina. Firmy takie jak Serato i Native Instruments ostrzegły swoich użytkowników przed aktualizacją do macOS Catalina, chociaż Native Instruments ma publiczną wersję beta swojej aplikacji Traktor Pro, która będzie wspierać Catalinę.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx