wtorek, 16 sierpnia

Kolejna wielka wersja macOS będzie zawierała samodzielne aplikacje Muzyka i Podcasty wraz z obiecaną aplikacją telewizyjną Apple, która pojawi się jesienią na Macu, twierdzi Guilherme Rambo z 9to5Mac, który odkrył ikony aplikacji. Rambo mówi, że potwierdził plany ze źródłami zaznajomionymi z tą sprawą.

Raport twierdzi również, że istniejąca aplikacja Książki na Macu zostanie przeprojektowana, aby wyglądała bardziej jak aplikacja Apple News na Macu.

Podobnie jak aplikacje Dom, Giełda i Dyktafon na macOS Mojave, Rambo mówi, że nowa aplikacja Muzyka, Podcasty i TV zostaną zbudowane przy użyciu tak zwanych narzędzi programistycznych Marzipan firmy Apple, które umożliwiają zaprojektowanie jednej aplikacji działającej na iPhone’ie, iPadzie i Macu z podobnym kodem.

Pomimo samodzielnych aplikacji Muzyka i Podcasty, Rambo mówi, że iTunes pozostanie w następnym głównym wydaniu macOS, ponieważ jest on nadal używany do niektórych starszych celów, takich jak ręczna synchronizacja starszych iPhone’ów, iPadów i iPodów.

Plany Apple dotyczące wprowadzenia na komputery aplikacji Muzyka, Podcasty i ewentualnie Książki zostały po raz pierwszy zasugerowane przez dewelopera Steve’a Troughton-Smitha na Twitterze w zeszłym tygodniu. Apple powinien zaprezentować macOS 10.15 wraz z iOS 13, watchOS 6 i tvOS 13 na WWDC 2019, które rozpocznie się 3 czerwca w San Jose.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx