niedziela, 21 lipca

Nowy, podstawowy 14-calowy MacBook Pro firmy Apple ze standardowym czipem M3 zaczął od dziś trafiać do klientów, a niektórzy pierwsi użytkownicy odkryli, że obecnie nie można zaktualizować tego laptopa do systemu macOS Sonoma tradycyjnym sposobem bezprzewodowym.

Jak zauważył na X @aaronp613, co najmniej niektóre 14-calowe modele MacBooka Pro z czipem M3 są dostarczane z zainstalowaną niewydaną wersją systemu macOS Ventura 13.5. Gdy użytkownicy próbują dokonać aktualizacji do systemu macOS Sonoma w aplikacji Ustawienia systemowe, urządzenie informuje, że jest zainstalowana najnowsza dostępna wersja systemu zamiast systemu macOS Sonoma 14.1.

Daniel Rotar, gospodarz kanału YouTube ZONEofTECH, doświadczył tego problemu i pokazał go obrazowo na X.

Biorąc pod uwagę, że macOS Ventura 13.5 został wydany w lipcu, wydaje się, że Apple zaczął gromadzić zapasy 14-calowego MacBooka Pro z czipem M3 kilka miesięcy temu instalując na nim inną niewydaną wersję macOS Ventura 13.5. Jak podaje 9to5Mac, problem pojawia się również w nowym iMacu z czipem M3.

Nie jest jasne, kiedy Apple rozwiąże ten problem, ale w międzyczasie badacz oprogramowania Nicolás Álvarez powiedział, że użytkownicy, których to dotyczy, mogą pobrać Asystenta instalacji dla wersji systemu macOS Sonoma 14.1 zgodnej z M3 i ręcznie dokonać aktualizacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx