poniedziałek, 24 stycznia

W listopadzie ubiegłego roku Apple dodał do Apple Music nowe listy odtwarzania „Replay” pozwalając subskrybentom dowiedzieć się, których utworów słuchali najczęściej każdego roku, gdy używali Apple Music. W momencie ogłoszenia firma poinformowała, że użytkownicy będą mogli śledzić swoje nawyki słuchania przez cały 2020 rok, a teraz udostępniła listę odtwarzania „Replay 2020” z możliwością dodania do biblioteki ‌Apple Music.

Aby to zrobić, przejdźcie do Apple Music w Internecie, aby pobrać swoje „Replays”, a następnie przewińcie stronę w dół, aby znaleźć roczne listy odtwarzania. „Replays 2020” powinna być pierwszą, którą zobaczycie. Będzie można ją dodać do swojej biblioteki, klikając „Dodaj”. Następnie lista odtwarzania pojawi się w „Apple Music” na urządzeniach Apple, a gdy będziecie słuchać muzyki przez cały rok, nowe utwory pojawią się na szczycie list odtwarzania, a utwory, których nie słuchacie tak często wypadną poza listę. Do końca roku na liście możne znaleźć się do 100 utworów.

Te listy odtwarzania „Replay” są odpowiedzią Apple na Spotify Wrapped, które zapewniają użytkownikom Spotify ciekawe statystyki dotyczące tego, których artystów, piosenek, gatunków i innych słuchali najczęściej przez cały rok. ‌Replay w Apple Music‌ jest nieco prostsze, zawiera listę 100 najlepszych ulubionych piosenek każdego roku, ale więcej informacji o swoich ulubionych albumach i wykonawcach można znaleźć na stronie Apple Music‌ w Internecie. Zdolność Apple Music‌ do prezentowania najlepszej muzyki z każdego konkretnego roku jest również zaletą w stosunku do Spotify Wrapped.

Abonenci ‌‌Apple Music‌‌ mogą uzyskać dostęp do Apple Music Replay w Internecie i dodawać listy odtwarzania do urządzeń z systemem iOS lub Mac. W pewnym momencie Replays były dostępne bezpośrednio z aplikacji ‌Apple Music‌ na iOS (na karcie Przeglądaj), ale była to tylko tymczasowa funkcja podkreślająca koniec 2019 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x