czwartek, 28 września

Zapewne wiele z Was straciło swoje ulubione urządzenie elektroniczne przez zalanie go wodą badź utopienie. Być może już wkrótce problem ten zniknie raz na zawsze. Jednym z ciekawszych gadżetów zaprezentowanych na targach CES 2012 jest Liquipel, bo to właśnie o nim mowa.

Liquipel to specjalna nanowarstwa (1000 razy cieńsza od ludzkiego włosa), która zabezpiecza każdą powierzchnię przed działaniem wody. Gadżet raz wystawiony na działanie Liquipel ma być wodoodporny już zawsze, więc odnawianie pokrywy i ponowne wydawanie pieniędzy nie będą konieczne. Co więcej wodoodporne będzie również wnętrze elektronicznych urządzeń. Wejścia słuchawkowe i gniazda ładowarek również!

Pokrycie gadżetu warstwą Liquipel zajmuje jedynie 30 minut i ma kosztować niecałe 60 dolarów. Znacznie droższa jest maszyna, którą wykorzystuje się do tego celu (250 000 dolarów), ale jeżeli technologia będzie zawsze działała tak dobrze, jak zapewniają producenci, to inwestycja może się bardzo szybko zwrócić. Możliwości, jakie niesie ze sobą zastosowanie technologii, są ogromne, a jej koszt nie jest znowu taki olbrzymi, szczególnie jeżeli modyfikacjom będą poddawane droższe sprzętu w rodzaju laptopów, tabletów czy nawet smartfonów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx