poniedziałek, 15 lipca

OS X 10.9 Mavericks nadal zyskuje popularność w listopadzie 2013, wyprzedzając poprzednie wersje OS X, takie jak Lion i Mountain Lion, wynika z najnowszych danych firmy Net Applications. Wydany publicznie 22 października, Mavericks jest najnowszym systemem operacyjnym firmy Apple i pierwszym udostępnionym publicznie za darmo. 

W listopadzie Mavericks zdobył 1,58 punktów procentowych, rosnąc z 0,84 procenta całkowitego udziału w rynku systemów operacyjnych do 2,42 procent, podczas gdy inne wersje OS X straciły swój udział. OS X 10.8 Mountain Lion spadł o 1,48 punktu procentowego do 1,85 %, natomiast OS X 10.7 Snow Leopard spadł o 0,22 punktu procentowego do 1,34 %.

Chociaż udział w rynku Mavericka wciąż systematycznie rośnie od czasu jego premiery, to ogólny udział w rynku OS X wynoszący 7,56 %, pozostaje niczym w porównaniu z udziałem w rynku systemu Windows, który posiada 90,88 % z Windowsem 7, który jest obecnie najbardziej popularnym systemem operacyjnym Windows.

Z danych Net Applications wynika, że Mavericks zyskuje kosztem swoich poprzedników, ale dane z GoSquared sugerują, że choć wykorzystanie Mavericksa nadal rośnie w ciągu ostatniego miesiąca, to nadal pozostaje on w tyle za OS X 10.8 i OS X 10.7. Według danych, wykorzystanie Mavericksa jest na prawie na 21 % komputerów Mac, w porównaniu do 31 % z systemem 10,8 i 24 % komputerów na których działa wersja 10,7.

Różnica pomiędzy dwoma pomiarami jest prawdopodobna, ze względu na liczbę osób odwiedzających różne monitorowane witryny, ale procenty wskazują, że strategia Apple dostarczenia aktualizacji za darmo wszystkim użytkowników okazała się korzystna dla firmy, zachęcając użytkowników do aktualizacji najnowszego oprogramowania.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx