środa, 19 czerwca

Apple ma najwyraźniej misję jak najbardziej zwiększyć sprzedaż w tym sezonie świątecznym. Można śmiało powiedzieć, że polityka sprzedaży Apple w Europie jest nieco inna od strategii w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Widać to wyraźnie, podczas minionego „Czarnego Piątku”. Zamiast oferowania kart upominkowych za zakupy, w Europie zaoferował tradycyjne rabaty.

Niemal każdy zauważy także, że ceny Apple w Europie są też wyższe niż w Stanach Zjednoczonych. To zapewne jest też powodem, dla którego udział w rynku iPhone’a w Polsce wciąż jest bardzo odległy i różni się od tego w Stanach. Jeśli chodzi o tablety i komputery, jest to widoczne jeszcze bardziej.

Może właśnie dlatego Apple zdecydował się rozpocząć wprowadzanie w sklepach internetowych online w Europie zakupów ratalnych.  Pierwsze takie możliwości pojawiły się już w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji i innych. Miejmy nadzieję, że opcja ta już lada dzień zawita także do Polski.

W okresie przed i okołoświątecznym (aż do 10 stycznia) Apple oferuje także możliwość nieoprocentowanych rat na wszelkie zakupy sprzętu dokonane on-line. Oferta jest możliwa przy wybraniu opcji 10 równych rat miesięcznych. Dostępne są także dłuższe okresy rat, ale są one już oprocentowane.

Ciekawe czy zmiana ta pojawi się także w Polskim sklepie Apple Store Online. Mam nadzieję że tak, gdyż wielu klientom ułatwiło by zapewne podjęcie decyzji o zakupie bez konieczności wykładania jednorazowo całej, niemałej sumy na zakup swojego wymarzonego urządzenia.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
10 lat temu

W UK taka opcja jest już od dawna … raty, zakupy na firmę itd. Skąd macie takiego newsa?

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx