poniedziałek, 27 maja

Ponad pięć tygodni po oficjalnym wydaniu iOS 14, system wyprzedził  iOS 13 jako najszybciej instalowana wersja iOS wynika z badań uzyskanych przez firmę Mixpanel.

Apple nie podał jeszcze własnych danych dotyczących liczby instalacji iOS 14, ale narzędzie śledzenia adopcji iOS 14 firmy Mixpanel monitorują liczbę urządzeń, na których jest zainstalowany każdy system operacyjny. Według danych Mixpanel w momencie pisania tego tekstu, ‌iOS 14‌ jest zainstalowany na ponad 46,53 procent urządzeń, czyli nieco ponad 46,17 procent urządzeń z systemem iOS 13.

W ciągu ostatniego tygodnia dane również zmieniały się co godzinę, przy czym iOS 14 sporadycznie wyprzedzał nawet iOS 13 co właśnie się zadziało.

Prawdopodobnie ‌iOS 14‌ w ciągu następnych kilku dni odbije jeszcze mocniej w górę, a to dlatego że w ręce użytkowników trafia coraz więcej modeli nowo zakupionych iPhone’ów 12 i 12 Pro. W chwili obecnej 7,40% urządzeń nadal działa w wersji iOS wcześniejszej niż iOS 13, a te prawdopodobnie reprezentują starsze urządzenia, których nie można zaktualizować do nowszego oprogramowania.

Wdrożenie ‌iOS 14‌ jest zbliżone do czasu przyjęcia iOS 13, choć mimo wszystko jest nieco wolniejsze. iOS 13 został zainstalowany na 50 procentach wszystkich urządzeń 16 października 2019 roku, a ‌iOS 14‌ potrzebuje już więcej czasu, aby osiągnąć ten sam cel. Wolniejsze wdrażanie ‌iOS 14‌ jest pewnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że aktualizacja wprowadza nowy wygląd ekranu głównego i obsługę widżetów ekranu głównego, a także wiele nowości związanych z poszczególnymi aplikacjami systemowymi.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx