czwartek, 25 lipca

spotify

Pomimo wprowadzenia Apple Music, który niedawno osiągnął 13 milionów abonentów, największy rywal usługi czyli Spotify powiedział Reuterowi, że odnotował szybsze niż wcześniej tempo wzrostu od czerwca ubiegłego roku.

„To wspaniałe, że Apple jest w grze. Zdecydowanie podnieśli rangę streamingu. Trudno jest budować przemysł na własną rękę”, powiedział Jonathan Forster, wiceprezes Spotify i jeden z jego pierwszych pracowników w wywiadzie dla Reutera.

„Od startu Apple Music zanotowaliśmy szybszy wzrost i większą liczbę nowych użytkowników niż do tej pory.”

Spotify ogłosił niedawno, że ma 30 miliony klientów, w porównaniu do około 20 milionów abonentów w czerwcu ubiegłego roku, a jego całkowita aktywna baza użytkowników wzrosła do prawie 100 milionów z 75 milionów rok temu.

Apple nie ujawnił, ilu użytkowników jest na trzymiesięcznej próbie dla całościowego porównania, ale Spotify pozostaje nadal ponad dwukrotnie większy niż Apple Music w zakresie płatnych abonentów na całym świecie.

Apple Music bezspornie wygenerował zwiększoną świadomość koncepcji streamingu muzyki, co z kolei pomogło Spotify potroić liczbę płatnych abonentów w ciągu zaledwie dwóch lat. Usługa, która pojawiła się w Europie w październiku 2008 roku i została rozszerzona do USA w lipcu 2011 roku miała do maja 2014 roku 10 milionów abonentów.

Spotify nadal ponosi straty z powodu drogich licencji i podziału zysków z partnerskimi wytwórniami płytowymi, ale szwedzka firma spodziewa się, że w końcu stanie się opłacalna poprzez stały wzrost abonentów. Spotify będzie również dążyć do zarabiania zwiększonych przychodów z reklam, koncertów, merchandisingu i klipów wideo.

Spotify poinformował, że wprowadzi do usługi transmisji strumieniowej muzyki 12 nowych serii na lato i jesień, związanych z występami muzycznymi, profilami muzycznymi i kultury muzycznej. W ubiegłym roku, firma dodała również programy wideo i podcasty z partnerami takimi jak Comedy Central, ESPN i MTV.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Salich
Tomasz Salich
8 lat temu

Wydaje mi się że te rzeczy (podcasty i clipy video) nie są dostępne w Polsce i w najbliższej przyszłości nie będą.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx