środa, 24 lipca

Polacy odkryli sposób, jak poprawić jakość snu. Ma w tym pomóc aplikacja mobilna. Zespół Nightly właśnie rozpoczyna badanie jej skuteczności. Jeśli źle sypiasz, nadarza się okazja do jej przetestowania za darmo. Wystarczy, że masz smartfona i dołączysz do badania.

Nightly zostało stworzone przez interdyscyplinarny zespół polskich naukowców, artystów i przedsiębiorców. Kluczowym elementem aplikacji są treści audiowizualne. Film oglądany przed zaśnięciem i dźwięki odtwarzane w precyzyjnie określonych momentach w ciągu nocy, zgodnych z indywidualnym przebiegiem snu, pomagają się zrelaksować i stymulują sen. Ograniczają liczbę wybudzeń i redukują do minimum występowanie koszmarów w ciągu nocy. Inteligentny alarm aktywuje się nad ranem w najpłytszej fazie snu i ułatwia wstawanie.

Priorytetem twórców aplikacji było stworzenie narzędzia, którego działanie będzie oparte na naukowych badaniach. Bezpieczeństwo nowatorskiego rozwiązania potwierdziły badania przeprowadzone w laboratorium Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Okazało się, że aplikacja nie tylko nie zaburza architektury snu użytkownika, ale także dostosowuje się do niej aktywnie reagując w newralgicznych momentach.

Startujące właśnie badania realizowane we współpracy z naukowcami Uniwersytetu SWPS pomogą w jeszcze lepszym dostosowaniu aplikacji do indywidualnych potrzeb użytkowników i osiąganiu jak najlepszych rezultatów. Badanie jest doskonałą okazją do bezpłatnego przetestowania aplikacji i sprawdzenia, na ile poprawia ona sen. Pierwsza tura badań rozpoczyna się dziś, a kolejna 24 lipca. Jeśli znasz język angielski, masz smartfon z systemem iOS lub Android i zarejestrujesz się jako uczestnik badania przez cztery tygodnie będziesz mógł testować aplikację w ramach badania, a następnie otrzymasz exclusive pass uprawniający do trzymiesięcznego przedpremierowego korzystania z aplikacji. Rejestracja na https://english.swps.pl/nightly-app.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx