czwartek, 28 września

Wszyscy wiemy, że nadejdzie taki dzień, kiedy mysz i klawiatura staną się przestarzałe, a wielu uważa, że ​​ten dzień jest już bardzo blisko. I może faktycznie jest jeśli przyjrzymy się nowemu projektowi o nazwie „LEAP”.

The Wall Street Journal jako pierwszy odkrył LEAP, opracowany przez firmę Leap Motion i pozwalający kontrolować komputer tylko przy użyciu rąk. To małe metalowe pudełko wielkości stosu kart do gry, leżąc przed monitorem komputera śledzi ruchy twoich dłoni. Jak widać na filmie poniżej, jego użycie świetnie sprawdza się zarówno w grach jak i  przy przeglądaniu stron internetowych. Co więcej urządzenie jest stosunkowo tanie, bo jego cena na stronie internetowej LEAP to jedyne 69,99 dolarów.

Technologia w nim zastosowana jest bardzo podobna do tej z popularnej platformy Microsoft Kinect, która pozwala na aktywną kontrolę  Xboxa 360. Kinect sprzedaje się bardzo dobrze od czasu premiery w 2010 r., a wiele gier i aplikacji rewelacyjnie współdziałają z technologią. Microsoft udostępnił kod źródłowy Kinecta dla tych, którzy chcą przy nim pracować ułatwiając rozwój tej technologii.

Apple również przechyla się do działań nad podobną technologią. Kilka plotek i wniosków patentowych na przestrzeni lat pokazuje, że Apple pracuje nad wyświetlaczami 3D i kamerą 3D, która przechwytywała by ruch ciała i rąk. Uważa się, że technologia może być zastosowana w zapowiadanym zestawie telewizyjnym Apple TV, a może nawet w przyszłości pojawi się na urządzeniach iOS. Apple kontynuuje również zatrudnienie nowych specjalistów na stanowiska związane z 3D.

LEAP jest bardzo interesujący i będzie fajnie zobaczyć jak to działa w rzeczywistości. Oczywiście gesty nie są najlepszym rozwiązaniem do każdego rodzaju pracy wykonanej przez cały dzień, ale dla niektórych mogą być miłym narzędziem. Dodatkowo jego niska cena jest bardzo zachęcająca. Na stronie internetowej czytamy, że jest dostępna ograniczona ilość urządzenia, więc trzeba działać szybko.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę producenta. A jeśli ktoś dokona zakupu podzielcie się wrażeniami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx