sobota, 24 października

Na światło dzienne wypłynął kolejny patent opracowany przez koncern Apple. Tym razem amerykański gigant wymyślił, że ładowarka do naszego komputera może jednocześnie pełnić rolę klucza zapewniającego dostęp do sprzętu.

Apple znane jest z patentowania różnych nietypowych rozwiązań, co niekoniecznie musi od razu oznaczać, że projekt opisany we wniosku natychmiast trafi do sklepów. Niektóre patenty są bowiem dość zaskakujące. W ubiegłym tygodniu media opisały najnowszy patent koncernu, który zakłada wykorzystanie ładowarki naszego laptopa, w charakterze klucza zapewniającego dostęp.

Wiele osób używa loginu i hasła, by zabezpieczyć swój komputer przed niepowołanym dostępem. Dzięki coraz większej pojemności akumulatorów, ładowarka zaczyna stawać się takim elementem, którego nie zabieramy ze sobą, ponieważ nie ma takiej potrzeby. I na tym właśnie polega pomysł Apple, by ładowarkę uczynić kluczem dostępu. Założenie jest takie, że skoro ją podłączamy, to musimy być prawowitym użytkownikiem i nie potrzebujemy hasła. A jeśli przypadkiem zapomnimy hasła dostępu, to z ładowarką możemy bez przeszkód korzystać z komputera.

Gorzej, jeśli ktoś nam skradnie laptopa razem z ładowarką, wówczas będziemy mieli spory problem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x