niedziela, 25 września

Czy wciąż jesteście pod wrażeniem Google Street View? My tak. Można obejrzeć fasadę hotelu, zanim jeszcze zarezerwujemy w nim pokój, można chodzić ulicą na której zobaczyliście sklep, a którego nazwa wypadła Wam z głowy, można też wędrować po dalekich miastach w których być może nigdy nie będziemy.

Ale teraz możesz stworzyć własne Street View, z tą kamerą i zestawem oprogramowania od DIY Streetview.

Zestawy składa się z pudełka zawierającego sześć kamer, które nagrywają do banku pamięci kart SD. Połączone panoramiczne obrazy maja rozmiar 7500 x 3750 pikseli, a ich kąt pokrycia wynosi 360˚ i 160˚, co jak czytamy na stronie DIY daje 90% pokrycia i mniejszy nadir (martwy punkt) niż z kamer własnych Google.

Istnieją też inne sztuczki. Odbiornik GPS rejestruje kierunek nagrywania kamery, a nachylenie boxa jest również rejestrowane w taki sposób, że zdjęcia mogą być w całości ustabilizowane w oprogramowaniu, kiedy wrócisz do domu. Powinno to być realną pomocą, jeśli do nagrywania używasz np. roweru.

Zestaw ma wszystko, czego potrzebujesz, w tym 12V kabel zasilania do samochodu, (lub przynajmniej akumulatora samochodowego w plecaku), oprogramowanie, którym będziecie mogli łączyć zdjęcia razem i pokazywać wyniki w przeglądarce internetowej. To może być też świetny sposób na reklamę wycieczek i prezentowanie własnych, niestandardowych tras.

Tylko jest jeden minus: cena. Nikt jej nie podaje. Jeśli chcecie kupić taki zestaw musicie skontaktować się ze sprzedawcą, co zawsze oznacza jedno: jeśli nie macie wielkich umiejętności przetargowych cena nie będzie zbyt niska.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx