niedziela, 16 czerwca

W związku z mającą się odbyć 30 października konferencją Apple, szanowany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, podzielił się pewnymi szczegółami na temat tego, czego możemy się spodziewać po tym wydarzeniu. Podzielił się również informacjami na temat innych produktów, które możemy zobaczyć od Apple pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

Kuo ma kilka interesujących prognoz, w tym zaktualizowanego iPada mini i szczegóły dotyczące wypuszczenia AirPower.

iPad Pro

Kuo twierdzi, że możemy spodziewać się dwóch nowych modeli iPada Pro, które są wyposażone w USB-C, ulepszone wyświetlacze i Apple Pencil z nowym wyglądem. Nie zostały udostępnione dalsze szczegóły na temat tego, jakich ulepszeń można się spodziewać po wyświetlaczach lub jak może wyglądać przeprojektowany rysik Apple Pencil.

Wszystkie te funkcje zostały wcześniej zapowiedziane wraz ze zbliżającymi się modelami iPada Pro firmy Apple, które mają również posiadać funkcję rozpoznawania twarzy, ekran od krawędzi do krawędzi i brak przycisku Home.

iPad mini

Kuo uważa, że Apple wypuści nową wersję iPada mini, który od kilku lat nie była aktualizowany. Twierdzi, że urządzenie będzie wyposażone w ulepszony procesor i tańszy wyświetlacz. Nie wie jednak, czy Apple ogłosi go podczas najbliższej konferencji, czy też wprowadzi go później w tym roku/na początku przyszłego roku. Jeśli jednak prace nad zaktualizowanym modelem są w toku, to ma sens, aby wypuścić go wraz z iPadem Pro.

Komputery Mac

W przypadku firmy Apple możemy spodziewać się kilku aktualizacji Maca z ulepszonymi procesorami i innymi ulepszeniami wewnętrznymi. Kuo mówi, że możemy liczyć na nowy, tani notebook i aktualizacje dla MacBooka, iMaca i Mac mini.

AirPower i AirPods

Według Kuo, Apple może wprowadzić nowe słuchawki AirPods i AirPower albo pod koniec czwartego kwartału 2018 roku, albo na początku pierwszego kwartału 2019 roku. Nie zna jeszcze konkretnych planów firmy.

Możliwe, że jeśli Apple planuje wprowadzić AirPower przed końcem 2018 roku zgodnie z obietnicą, to może o tym  wspomnieć na październikowej konferencji, chociaż Kuo nie mówi o tym. AirPower, po raz pierwszy zaprezentowany został we wrześniu 2017 roku. Ma ładować jednocześnie trzy urządzenia, w tym iPhone’a, AirPoda i Apple Watch, ale od kilku miesięcy jest opóźniony.

Jeśli chodzi o AirPods, możemy spodziewać się ulepszonej obudowy do ładowania bezprzewodowego, która będzie działać z AirPower wraz z nowym chipem bezprzewodowym, który umożliwia funkcjonalność „Hey Siri”.

Październikowa konferencja Apple odbędzie się we wtorek, 30 października o godz. 10.00 czasu wschodnio-amerykańskiego czyli o 15.00 czasu polskiego. Tegoroczny event odbywa się wcześniej niż zwykle, ponieważ odbywa się w Nowym Jorku zamiast w Cupertino.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx