wtorek, 4 października

Apple wprowadzi na rynek iPhone’a wyposażonego zarówno w Face ID jak i czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu w 2021 roku wynika z najnowszej notatki dla inwestorów opracowanej przez analityka Apple Ming-Chi Kuo.

Prognozy Kuo oparte są na patentach Apple dotyczących odcisków palców w wyświetlaczu (FOD) i dalszym stosowaniu technologii w smartfonach z Androidem, które sugerują mu, że Apple zdecyduje się przywrócić skanowanie odcisków palców w ekranach smartfonów.

Apple całkowicie wyeliminował rozpoznawanie odcisków palców począwszy od iPhone’a X, aby odejść od niego całkowicie w całym zestawie zeszłorocznych modeli w tym iPhone’ie XS, iPhone’ie XS Max i iPhone’ie XR z wyświetlaczem LCD. Tymczasem chińscy dostawcy telefonów komórkowych poszli w przeciwnym kierunku i rozszerzyli zastosowanie technologii wykrywania odcisków palców w wyświetlaczach w swoich smartfonach klasy premium na modele klasy średniej, gdzie okazały się równie popularne.

Kuo uważa, że firmy GIS i Qualcomm skorzystają na wprowadzeniu technologii FOD przez iPhone’a, przy czym ta pierwsza zapewnia technologię ultradźwiękową z wykrywaniem na dużych powierzchniach, a drugi dostarcza ultradźwiękowy moduł FOD i laminowanie. Kuo twierdzi również, że prawdopodobieństwo FOD w iPhone’ach wzrośnie, jeśli w przyszłości Apple Watch będzie obsługiwał funkcje biometryczne.

W zeszłym miesiącu chińskie źródła donosiły, że Apple zamierza wprowadzić na rynek chiński nowego iPhone’a z czytnikiem odcisków palców. Jednak raporty te mówiły, że skanowanie odcisków palców zastąpiłoby technologię Face ID, która uznana została za zbyt kosztowną na ten rynek obniżając ostateczną cenę telefonu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx