sobota, 18 września

Serwis AllThingsD poinformował w odniesieniu do wyników firmy badawczej iSuppli IHS, że szacowany koszt komponentów iPada mini to 188 dolarów za model 16 GB. 

Koszt modelu podstawowego, 16 GB iPada mini w wersji Wi-Fi, który sprzedawany jest w wyjściowej cenie detalicznej 329 dolarów kosztuje około 188 dolarów. Dodanie pamięci – do opcji 32GB lub 64GB – dodaje dodatkowe koszty w postaci 90 dolarów za wersję 32GB i 162 dolarów za sztukę modelu 64GB.

Raport zauważa, że około 43% kosztów związanych z urządzeniem tkwi w ekranie, w którym zastosowano nowy, drogi proces znany jako GF2 zmniejszający grubość urządzenia.

Można by zatem powiedzieć, że rozliczenie to kłóci się z wcześniejszymi słowami prezesa Apple, Tima Cooka, który mówił, że iPad mini będzie sprzedawany z marżą znacznie poniżej średniej firmy. I jest w tym trochę prawdy. IPad mini sprzedawany jest w cenie 329 dolarów, choć jego stworzenie kosztuje Apple 199 dolarów. Jak informowano wcześniej koszt produkcji iPhone’a 5 to tylko 10 dolarów więcej, a jego wyjściowa cena to 649 dolarów.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x