niedziela, 25 września

Koszt komponentów nowego iPhone’a X firmy Apple to 357,50 dolarów, wynika z szacunków firmy TechInsights udostępnionych dziś przez Reuters. Przy szacowanej cenie 357,50 dolarów za produkcję do ceny 999 dolarów za jaką jest sprzedawany w USA, iPhone X ma marżę na poziomie 64 procent, czyli wyższą niż marża brutto iPhone’a 8 wynosząca 59 procent.

Według TechInsights, kilka komponentów iPhone’a X jest droższych niż ich odpowiedniki w iPhone’ie 8. Przykładowy wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala kosztuje około 65,50 USD, podczas gdy 4,7-calowy wyświetlacz LCD w iPhone’ie 8 kosztuje 36 dolarów.

Obudowa ze stali nierdzewnej iPhone’a X kosztuje około 36 dolarów, co stanowi znacznie większą w stosunku do obudowy iPhone’a 8 wycenianą na 21,50 dolarów.

Po wprowadzeniu na rynek iPhone’a 8, szacunkowe dane sugerują, że koszt jego elementów wyniósł 247,51 dolarów, a koszt iPhone’a 8 Plus szacowany jest na 288,08 dolarów. Te szacunki pochodziły z IHS iMarkit, firmy badawczej, a dzisiejsze dane pochodzą od TechInsights, firmy, która wykonuje rozbiórki urządzeń i ich analizy.

Szacunkowe koszty komponentów od firm takich jak TechInsights i IHS biorą pod uwagę tylko ceny poszczególnych elementów i nie uwzględniają innych kosztów produkcji iPhone’a, takich jak badania i jego rozwój, tworzenie oprogramowania, reklamę i dystrybucję. Chociaż są interesujące, szacunki te nie są dokładnym pomiarem zysku Apple, ani nie są dokładnym obrazem całkowitych kosztów stworzenia urządzenia.

Według dyrektora Apple, Tima Cooka, szacunkowe koszty są generalnie „znacznie odbiegające od rzeczywistości”. „Nigdy nie widziałem kogoś, kto zrobiłby to dość dokładnie” – powiedział w 2015 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx