piątek, 12 lipca

koszt-iphone7

Szacuje się, że koszty komponentów iPhone’a 7 zaczynają się od 219,80 dolarów, co jest o 36.89 dolarów więcej od kosztu komponentów iPhone’a 6S wynika z wstępnych obliczeń dla modelu 32GB wykonanych przez IHS Markit.

Wyświetlacz pozostaje najdroższym składnikiem, kosztując szacunkowo 43 dolary. Następnym kosztem jest modem Intel i inne układy komórkowe, których wartość szacuje się w sumie na ponad 33,90 dolarów. Czterordzeniowy układ A10 Fusion Apple jest trzecią najdroższą pozycją na liście materiałów, kosztując szacunkowo 26,90 dolary. Tymczasem większa 1920 mAh bateria może kosztować zaledwie 2,50 dolara.

Większy tylny aparat iSight i ulepszona przednia 7-megapikselowa kamera FaceTime kosztować może łącznie zgodnie z IHS Markit 19,90 dolarów. Podzespoły elektromechaniczne, w tym Taptic Engine, anteny, złącza, mikrofony i głośniki stereo kosztują szacunkowo łącznie 16,70 dolarów.

2GB RAMu w iPhone’ie 7 dostarczonego przez firmę Samsung oraz 32GB pamięci flash, dostarczanego przez Hynix, szacuje się łącznie na 16,40 dolarów. Kodek audio i wzmacniacz audio dostarczany przez Cirrus Logic, kontroler NFC dostarczony przez NXP, barometr Boscha, a także akcelerometr, żyroskop, Touch ID, czujnik zbliżeniowy i inne czujniki kosztują szacunkowo łącznia 14 dolarów.

Akcesoria zawarte w pudełku iPhone’a 7, w tym kabel Lightning-to-USB, adapter Lightning do 3.5mm jacka, słuchawki EarPods ze złączem Lightning i 5W USB zasilacz to szacunkowo łącznie 11,80 dolarów.

IHS podniósł całkowity koszt produkcji przez Apple iPhone’a 7 do 224,80 dolarów po dodaniu 5 dolarów na „podstawowe koszty produkcji” związane z montażem, insercją i testowaniem.

Jednakże koszty samych komponentów nie uwzględniają kosztów związanych między innymi z badaniami i rozwojem oprogramowania, kosztami licencji i transportu. Dokładność kosztów komponentów również jest wątpliwa. W ubiegłym roku prezes Apple Tim Cook powiedział, że nigdy nie widział takiego zestawienia kosztów, które są „wszędzie bardzo dokładne”, dodając, że są one na ogół „znacznie różniące się od rzeczywistości.”

Porównując do poprzednich szacunków kosztów iPhone’a przeprowadzonych przez IHS dla iPhone’ów, iPhone 7 wydaje się pozornie droższy niż iPhone 6, iPhone 5S oraz iPhone 5. Każdy z nich szacunkowo zaczynał się od 200 dolarów, a iPhone SE nawet od 160 dolarów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx