sobota, 13 lipca

ios-10-1-beta-1

Firma Apple udostępniła pierwszą wersję beta nadchodzącego uaktualnienia iOS 10 dla publicznych beta testerów zaledwie na dzień po udostępnieniu jej deweloperom i nieco ponad tydzień po wydaniu publicznym iOS 10. iOS 10.1 jako główna aktualizacja wprowadzi prawdopodobnie poprawki, ale może też wnieść kilka nowych drobnych funkcji do systemu operacyjnego.

Publiczni testerzy zarejestrowani w programie testów Apple mogą pobrać aktualizację z poziomu uaktualnień swojego urządzenia iOS.

Jak już wiadomo z wczorajszej wersji udostępnionej deweloperom dzisiejsza beta iOS 10.1 wprowadza nowy tryb kamery o nazwie „Portret” dla użytkowników iPhone’a 7 Plus, funkcja która została zaprezentowana podczas premiery tego telefonu, ale nie była gotowa do wydania na premierę.

Tryb portretowy naśladuje rodzaj głębi ostrości zdjęcia. Głębia ostrości pozwala zachować wyraźny obraz twarzy przy rozmyciu wszystkiego w tle. Kiedy robisz zdjęcie iPhonem 7 Plus, nowy system korzysta z dwóch aparatów oraz zaawansowanej technologii samouczenia, aby uchwycić ostre kontury fotografowanego obiektu, jednocześnie rozostrzając drugi plan. To tzw. efekt bokeh, zarezerwowany dotąd dla cyfrowych lustrzanek.

appleportraitexample-800x438

Według TechCrunch, opcja Portretu Apple została zbudowana na technologii przejętej od firmy Linx. Tryb portretowy używa obiektywu 56mm do przechwytywania obrazu, podczas gdy obiektyw szerokokątny gromadzi dane perspektywiczne budując mapę głębokości i dzieląc obraz na warstwy.

Tryb portretowy jest dostępny jedynie dla iPhone’a 7 Plus ponieważ wymaga dwóch zdjęć, aby stworzyć mapę głębokości. iOS 10.1 zawiera także poprawki błędów i drobne aktualizacje w celu rozwiązania problemów, które pojawiło się od wersji 10.0.

Jeśli dopatrzymy się jeszcze jakiś nowości zaktualizujemy ten post.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Iosappelitd
Iosappelitd
7 lat temu

Ogólnie zauważyłem aczkolwiek nie wiem czy tylko ja w moim 6s zacina się i jak włączam aparat to albo czarne tło albo jakieś różowe , co więcej jak mam drugie połączenie to chce się z pierwszym rozmówca rozłączyć to rozłącza mi obie rozmowy wiec spoko a baterie szamie jakby głodne było ? Oczywiście chodzi mi o wersje oficjalna

Grzesiek
Grzesiek
Reply to  Iosappelitd
7 lat temu

Mam podobne problemy w 6s. Do tego długo wyszukuje kontakty np. przekazywaniu maili.

Dan
Dan
7 lat temu

Ja mam 6s i takich problemów nie mam. Tylko czasami niepotrzebnie blokuje ekran jak gdzieś dzwonię.

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx