niedziela, 5 lutego

Jak wynika z dzisiejszego raportu The Wall Street Journal, Apple planuje wydać jeszcze w tym roku trzy nowe modele iPhone’a:

  • Następcę iPhone’a XR z wyświetlaczem LCD i tylną kamerą z dwoma obiektywami
  • Następcę iPhone’a XS z wyświetlaczem OLED i tylną kamerą z dwoma obiektywami
  • Następcę iPhone’a XS Max z wyświetlaczem OLED i tylną kamerą z potrójnym obiektywem
  • Wszystkie trzy modele mogą nie mieć 3D Touch

Dobrze znany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział to samo w październiku, ale jest tu kilka nowych szczegółów. Podsumujmy.

Po pierwsze, od dłuższego czasu słyszymy pogłoski, że przynajmniej jeden nowy iPhone w 2019 roku będzie wyposażony w tylną kamerę z potrójnym obiektywem i ma sens, że może to być funkcja wyłącznie dla telefonu najwyższej klasy, najdroższego w linii następcy iPhone’a XS Max.

Trzecia soczewka może pozwolić na zaawansowane wykrywanie 3D, ulepszony zoom optyczny i inne funkcje. Wcześniej w tym tygodniu zobaczyliśmy render tego, jak może wyglądać kamera z trzema obiektywami, choć moim zdaniem wygląd ten nie jest zbyt atrakcyjny.

Tylna kamera z potrójnym obiektywem w następcy iPhone’a XS Max, niezależnie od nazwy, zwiększyłaby jego zróżnicowanie od iPhone’a XS. Obydwa smartfony są bardzo podobne, a obecnie jedyną różnicą między iPhone’em XS a XS Max jest większy, 6,5-calowy wyświetlacz i dłuższy czas pracy na baterii.

Tymczasem, jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy, że następca iPhone’a XR może być wyposażony w podwójną tylną kamerę, co byłoby zmianą z pojedynczego obiektywu istniejącego obecnie.

Apple agresywnie wprowadza na rynek iPhone’a XR, tańszą alternatywę z większością, ale nie wszystkimi funkcjami flagowych modeli iPhone’a XS i iPhone’a XS Max. Podwójna kamera tylna może zwiększyć cenę początkową telefonu iPhone XR lub nieco obniżyć marże zysku Apple, jeśli ceny pozostaną niezmienione.

Zgodnie z raportem, Apple może usunąć 3D Touch z całej linii tegorocznych iPhone’ów. Jest to pogłoska, którą słyszeliśmy wcześniej i prawdopodobnie oznacza, że Haptic Touch rozszerzy się z iPhone’a XR na kolejne wersje iPhone’a XS i iPhone’a XS Max.

Na koniec raport informuje, że Apple rozważa porzucenie ekranów LCD i przejście na ekrany OLED w 2020 roku. Słyszeliśmy już tę pogłoskę, ale niektórzy początkowo wierzyli, że przejście na cały OLED nastąpi w 2019 roku. Oznacza to, że iPhone XR może zostać wycofany lub zaktualizowany do OLED w przyszłym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx