piątek, 19 lipca

Japoński blog Macotakara informuje, że Apple przeprojektuje iPoda Nano jeszcze w tym roku dając mu nowy kształt, który bardziej przypominać będzie iPoda Touch. Według raportu, iPod Nano będzie posiadał prostokątny ekran i przycisk „Home” podobny do tego występującego w urządzeniach iOS.

Biorąc pod uwagę, że wielkość ekranu w przeprojektowanym iPodzie nano wydaje się być znacznie mniejsza niż w iPhone’ie czy iPodzie Touch, wydaje się mało prawdopodobne, że iPod Nano obsługiwałby aplikacje iOS. Zamiast tego, firma Apple może korzystać z okrojonego systemu operacyjnego i aplikacji, które przypominają te na iOS, jakie znaleźć można na obecnej wersji iPoda Nano.

Raport wskazuje również, że Apple uruchomi  „dedykowane usługi iTunes” dla urządzenia, ale nie ma słowa o tym, z czym wiązałby się ten serwis.

Linia iPod Nano od jakiegoś czasu zmierzała w kierunku zmniejszania formy z każdym ostatnim redesignem, a ta prawdopodobna zmiana wydaje się oznaczać znaczne zwiększenie w stosunku do wielkości obecnej obudowy, która została wprowadzona we wrześniu 2010 roku.

Być może Apple zdecydował, że mniejszy wcale nie musi być lepszy, szczególnie, jeśli iPod Nano zwiększyłby swoją  funkcjonalność wraz z nowym projektem. Apple znakomicie pozbył się praktycznie wszystkich fizycznych przycisków z iPoda Shuffle w marcu 2009 roku, gdy przeniósł obsługę urządzenia do przewodu słuchawkowego, a już we wrześniu 2010 kolejne przeprojektowanie znów przywróciło słynną tarczę nawigacyjną i resztę przycisków na urządzeniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx