niedziela, 25 października

Od jakiegoś czasu coraz częściej pojawiają się informacje, jakoby Apple pracował nad uruchomieniem trybu „HiDPI” (Hi-Dots-Per-Inch) w swoich komputerach, który wspierałby ultra wysoką rozdzielczość i zaoferował większą gęstość pikseli zwiększając jakość obrazu, tak jak było to w przypadku przejścia na wyświetlacze Retina w iPhone’ie. 

Z jeszcze nowszych informacji dowiadujemy sie, że pierwszym takim modelem miałby być nowy, 15 calowy MacBook Pro oferujący rozdzielczość 2880×1800. Miałby się on pojawić już na początku przyszłego roku. Poprzez podwojenie rozdzielczości w każdym wymiarze w stosunku do istniejącj 1440×900 w MacBooku Pro, Apple może osiągnąć czterokrotnie większą liczbę pikseli i zapewnić programistom łatwy sposób skalowania istniejącej grafiki.

Dowody nad trwającymi pracami Apple nad HiDPI ukazały się w najnowszej odsłonie OS X 10.7.3 dla deweloperów, gdzie w oknie „Get Info” widzimy dodanie pola wyboru „Otwórz w trybie HIDPI”. Zaznaczenie pustego pola oznaczać będzie uruchomienie aplikacji wykorzystującej nowe możliwości wyświetlania dwukrotnie wyższej rozdzielczości na ekranie komputera.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
siano
siano
8 lat temu

Retina nie jest rozdzielczością…

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x