piątek, 23 października

Remont salonu Apple na Fifth Avenue w Nowym Jorku i zastosowanie w nim szklanych ścian może być tylko przedsmakiem tego, co szykuje nam firma z Cuperino. Spoglądając na zdjęcie powyżej i projekt nowego salonu Apple we Francji, okazuje się, że ten będzie praktycznie całkowicie szklany.

Prawie wszystkie jego ściany i sufit wykonane będą ze szkła, z jedynym wyjątkiem jakim jest jego tylna ściana zbudowana z „beżowego” materiału. Co to za materiał? Narazie nie wiadomo. Prawdopodobnie ukrwać ma on zawartość magazynu i być zapleczem pracowników sklepu Apple.

Wizualizacja jest jednak dość nietypowa jak na Apple. Gdybyśmy nie wiedzieli, że to projekt Apple Store nic na to nie wskazuje. Nie ma logo Apple, nie ma drewnianych stołów, nie ma często używanego aluminium ani grupy dzieci bawiących się iPodami.

Jednak serwis ifoAppleStore, wyjaśnia dlaczego ten sklep został tak właśnie zaprojektowany:

Według magazynu, miasto wymogło od Apple utworzenia budowli odpornej na trzęsienie ziemi, a zarazem harmonizującej z otoczeniem malowniczych ulic. Miasto jest w południowej Francji, co sprzyja dobrej pogodzie i tysiącu turystów każdego roku. Obszar na zachód od przyszłego sklepu został niedawno zrekonstruowany z wieloma ekskluzywnymi sklepami międzynarodowych marek.

Salon zostanie otwarty albo pod koniec tego roku lub na początku 2013 roku. Czy nie wygląda cudownie?

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zorka
Zorka
8 lat temu

super design 🙂

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x