niedziela, 24 września

hi_res_audio_logo

Apple podobno przygotowuje się do uruchomienia nowej, wyższej jakości dźwięku w transmisji strumieniowej w roku 2016, wynika ze źródeł branżowych, które rozmawiały z Mac Otakara podczas weekendowego „Portable Audio Festival” w Tokio.

Raport twierdzi również, że wielu producentów sprzętu audio przygotowuje własne kable Lightning w oczekiwaniu na ruch w kierunku poprawy jakości dźwięku przez Apple. Obecne urządzenia Lightning z systemem iOS 9 są już kompatybilne z dźwiękiem do 192 kHz/24-bit.

Apple już od dawna rozważa wprowadzenie wyższej jakości formatów audio dla plików pobieranych z iTunes Store i być może także dla muzyki przesyłanej strumieniowo. Półtora roku temu muzyczny bloger Robert Hutton twierdził, że firma Apple pracuje nad wprowadzeniem wysokiej rozdzielczości dźwięku w iTunes Store, a Mac Otakara podała później podobnych doniesienia o formacie HD Audio i nowym sprzęcie, który miał być wypuszczony wraz z iOS 8.

Jeszcze wcześniej lawinę plotek przyniósł rok 2012, kiedy to Neil Young ujawnił, że on i Steve Jobs omawiali pomysły na poprawę jakości dźwięku w iTunes Store. Young ostatecznie postanowił zrealizować plan na własną rękę  wypuszczając swój własny odtwarzacz PonoPlayer na początku 2014 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx