piątek, 19 kwietnia

Funkcja Face ID firmy Apple, która umożliwia odblokowanie urządzenia za pomocą skanowania twarzy, jest obecnie ograniczona do iPhone’a i iPada, ale kod znaleziony w macOS Big Sur sugeruje, że Face ID może pojawić w niedalekiej przyszłości również na komputerach Mac.

Dodanie systemu kamer TrueDepth i Face ID do Maca byłoby logicznym następnym krokiem dla tej funkcji, a 9to5Mac zlokalizował odniesienia do Face ID w najnowszej wersji beta Big Sur, w tym rozszerzenie z kodem obsługującym funkcję „PearlCamera”.

„Pearl” to nazwa kodowa, której Apple używał do identyfikatora twarzy i systemu kamer TrueDepth do czasu wprowadzenia tej funkcji w iPhone‌ X.

Obecne nowe modele MacBooka Pro i MacBooka Air używają Touch ID i posiadają przycisk Touch ID wbudowany w klawiaturę, która jest zasilana przez układy T2 w komputerach. Komputery Mac firmy Apple obsługują funkcję Touch ID od 2016 roku, kiedy to po raz pierwszy został wprowadzony w nich pasek dotykowy Touch Bar.

Nie wiadomo, kiedy komputery Mac mogą uzyskać obsługę Face ID lub które komputery Mac jako pierwsze otrzymają tę funkcję, ale krążą pogłoski o kilku poważnych usprawnieniach projektowych dla urządzeń takich jak iMac, MacBook Air i MacBook Pro z przejściem na mini-LED i chipy Apple Silicon, więc Face ID może zostać wprowadzone wraz z tymi aktualizacjami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx