niedziela, 19 maja

Długo wyczekiwana mata AirPower firmy Apple może zostać wprowadzona w najbliższej przyszłości, w oparciu o zmiany w kodzie, które według Guilherme Rambo z 9to5Mac znalazły się w najnowszej wersji beta iOS 12.2, opublikowanej wczoraj.

W aktualizacji beta pojawiły się „znaczące zmiany” kodu ładowania bezprzewodowego, w tym „kod odpowiedzialny za identyfikację ładowania dwóch urządzeń na tej samej macie”, co może wskazywać, że Apple planuje wkrótce wypuszczenie AirPower.

Mata do ładowania AirPower będzie w stanie ładować iPhone’a, Apple Watch i AirPods (z nowym etui do ładowania bezprzewodowego) jednocześnie. Mata do ładowania AirPower została po raz pierwszy zapowiedziana już w 2017 roku obok iPhone’a X, ale pojawiły się trudności produkcyjne, które doprowadziły do wielu opóźnień.

Firma Apple milczy na temat AirPower od chwili jego ogłoszenia, ale ciągle pojawiają się oznaki, że firma z Cupertino nadal nad nią pracuje, w tym wiele ostatnich plotek, że na wiosnę ma w końcu nastąpić jego premiera.

W poniedziałek Apple wprowadził na rynek nowego iPada AiriPada mini 5, a dziś wprowadził odświeżone komputery iMac, sugerując, że być może zamierza wprowadzić wszystkie wiosenne aktualizacje sprzętu przed konferencją zorientowaną na nowe usługi, która odbędzie się 25 marca.

Przed pojawieniem się iPadów i komputerów iMac pojawiły się źródła, które sugerowały, że Apple zadebiutuje nowymi produktami od poniedziałku do środy, a nowy iPod touch zostanie ogłoszony jutro. Nie słyszeliśmy ani słowa o premierze AirPower ani o premierze AirPods z nowym etui do ładowania bezprzewodowego, ale to nie znaczy, że tak się nie stanie.

Jest szansa, że zobaczymy AirPower i AirPods jeszcze w tym tygodniu, ale jeśli nie, to z pewnością wygląda na to, że jesteśmy przynajmniej trochę bliżej debiutu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx