piątek, 29 września

ipad_artist002-780x693

Papież Franciszek i Miley Cyrus mają ze sobą niewiele wspólnego. Pierwszy z nich jest duchowym przywódcą, a druga hiperseksualną piosenkarką pop, która kocha pokazywać swój język.

Każdy z nich dźwiga ciężar sławy, a tym samym stał się członkiem rosnącej galerii portretów wykonanych przez nowojorskiego artystę Jeremiego Martina, którego narzędziem stał się iPad.

27-letni chłopak ma iPada zaledwie od kwietnia, a już zdążył stworzyć 102 portrety sław za pomocą rysika i darmowej aplikacji Drawing Desk. Martin tworzy jeden lub dwa obrazy cyfrowe każdego dnia, wyciągając zdjęcia referencyjne na komputerze stacjonarnym, a potem siedząc i malując je na drugiej generacji iPada Air.

„Gwiazdy żyją życiem i chcą żyć, a ja starać się być taki jak oni” powiedział Martin, który na codzień pracuje w sieci sprzedaży. „Moje portrety rozciągają się na wiele obszarów popkultury. Inspirują mnie, a ja mogę wywołać uczucia w innych fanach takich jak ja na całym świecie.”

Martin nie wyolbrzymia nic mówiąc o swoim globalnym zasięgu. Każdy portret publikuje na Instagramie, gdzie ma wciąż rosnącą liczbę obserwatorów, ponieważ niektóre z gwiazd udostępniają dalej swoje portrety.

Niedługo po zakończeniu i zamieszczeniu portretu supermodelki Iman, jej ludzie skontaktowali się z nim o uzyskanie prawa do kopii. Na jej 60 urodziny, Martin był jednym z pięciu artystów poproszonych o stworzenie dzieła inspirowanego Iman.

ipad_artist011-780x1033

Iman, portret wykonany przez Jeremy Martin

Każdy portret zajmuje mu około dwóch godzin, a na liście już wykonanych znalazł się m.in. założyciel Apple Steve Jobs piosenkarka Grace Jones, Alexander McQueen, Michelle Obama i Drake.

ipad_artist004-780x1005-1

Papież Franciszek

ipad_artist007-780x882

Miley Cyrus

Martin jest zaintrygowany nowym iPadem Pro oraz Apple Pencil, ze względu na nową reakcję ekranu na czułość nacisku, ale waha nad jego zakupem. Nowy iPad jest większy i może być mniej miły w dotyku. Ma nadzieję, że przyszłe mniejsze iPady będą posiadać ten sam rodzaj ekranu.

ipad_artist005-780x652

Michelle Obama

ipad_artist010-780x842

Justin Bieber

Każdy z portretów gwiazd Martina można kupić na Etsy za 40 $. On ma nadzieję już wkrótce wydać książkę ze swoimi znanymi twarzami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx