poniedziałek, 6 lutego

Bluetooth Mac OS X

Bluetooth umożliwia bezprzewodowe podłączanie urządzeń takich jak klawiatury, myszki, głośniki, gładziki do komputerów Mac. Zwykle funkcja ta działa bardzo dobrze i nie dostarcza specjalnych problemów jednak czasem pojawiają się problemy z Bluetooth, które mogą być bardzo frustrujące jeśli nie możemy ich rozwiązać.

Problemy te bywają różne. Czasami urządzenie po prosu się odłącza, czasami odmawia uznania konkretnego komputera Mac. Rozwiązania problemów bywają proste jak chociażby odłączenie i ponowne sparowanie akcesoriów do komputera Mac, ale są też takie które trzeba naprawić nieco głębiej. W szczególnie uporczywych problemach z Bluetoothem konieczne jest zresetowanie modułu Bluetooth w komputerze Mac za pomocą mało znanej opcji menu debugowania.

Zatem jak to zrobić? Zacznijmy od początku. Pamiętajcie, że opcja resetowania modułu Bluetooth odłączy na chwilę wszystkie urządzenia Bluetooth na komputerze Mac i czasowo ograniczy ich działanie. To jednak nic groźnego. Przechodzimy do działania.

  1. Na pulpicie systemu OS X, trzymając klawisze Shift + Option klikamy na menu Bluetooth w pasku górnym, aby odsłonić ukryte menu usuwanie błędów
  2. Z listy „Usuwanie błędów” wybieramy „wyzeruj moduł Bluetooth”
    reset-Bluetooth-OS-X-Mac_
  3. Po zakończeniu resetowania, uruchamiamy ponownie komputer Mac i przechodzimy przez proces podłączenia urządzenia (urządzeń) Bluetooth do komputera Mac w standardowy sposób. Wszystko teraz powinno działać poprawnie

Jak zapewne zauważycie, w menu usuwania błędów istnieje wiele innych dostępnych opcji w tym opcje zerowania wszystkich podłączonych urządzeń, a także możliwość usunięcia za jednym zamachem wszystkich urządzeń Bluetooth podłączonych do komputera. Opcje te mogą być przydatne dla innych scenariuszy, ale w celu rozwiązywania problemów reset wydaje się być najbardziej wartościowym rozwiązaniem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx