wtorek, 18 czerwca

Wprowadzanie iPhone’a XS, iPhone’a XR lub iPhone’a XS Max w tryb DFU może być konieczne jako krok pozwalający na rozwiązanie problemów w niektórych sytuacjach w celu przywrócenia iPhone’a. Tryb DFU to najniższy poziom przywracania urządzenia, który pozwala na przywrócenie iPhone’a bezpośrednio z pliku systemowego z użyciem komputer Mac lub Windows z aplikacją iTunes.

Jeśli chcecie wejść w tryb DFU na iPhone’ie XS, XR lub XS Max, pokażemy Ci, jak to zrobić w tym przewodniku. Ten samouczek pokaże również jak wyjść z trybu DFU na iPhone’ie XS, iPhone’ie XR i iPhone’ie XS Max.

Uwaga: Tryb DFU jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników i dla określonych scenariuszy rozwiązywania problemów, w których iPhone XS, XR lub XS Max inaczej nie reaguje lub jest w nietypowym stanie. Jest niezbędny m.in. do przywracania telefonu do starszej wersji systemu iOS (oczywiście tylko tej podpisywanej przez Apple). Jest to konieczne rzadko, a większość użytkowników może po prostu przywrócić iPhone’a z iTunes tak jak zwykle lub z kopii zapasowej, bez korzystania z trybu DFU lub trybu odzyskiwania.

Jak wejść w tryb DFU na iPhone’ie XS, iPhone’ie XR, iPhone’ie XS Max

Korzystanie z trybu DFU na iPhone’ie XS, XR, XS Max wymaga komputera z najnowszą wersją iTunes, bez względu na to, czy jest to komputer Mac czy PC. Ważne aby miał port USB do podłączenia iPhone’a XS/XR/XS Max. Przywrócenie urządzenia może spowodować trwałą utratę danych, szczególnie jeśli nie macie dostępnej kopii zapasowej.

 1. Uruchom iTunes na komputerze Mac lub na komputerze z systemem Windows
 2. Podłącz iPhone XS, XR lub XS Max z iTunes na komputerze za pomocą kabla USB
 3. Naciśnij przycisk zwiększania głośności i puść
 4. Naciśnij przycisk zmniejszania głośności i puść
 5. Teraz naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż ekran iPhone’a zmieni kolor na czarny, zwykle trwa to około 10 sekund
 6. Trzymając wciśnięty przycisk zasilania, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk zasilania i zmniejszania głośności przez 5 sekund
 7. Zwolnij przycisk zasilania, ale nadal przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności przez kolejne 10 sekund
 8. iTunes powinien wyświetlić komunikat ostrzegawczy „iTunes wykrył iPhone’a działającego w trybie awaryjnym. Aby móc używać go z iTunes, musisz go odtworzyć”, wskazując, że iPhone XS/XR jest w trybie DFU

IPhone XS, XR lub XS Max jest teraz w trybie DFU z iTunes, gotowy do przywrócenia lub aktualizacji w razie potrzeby.

Jeśli nie zobaczcie powyższego komunikatu z punktu 8 rozpocznijcie proces od nowa i ściśle podążajcie za wskazówkami. Kroki są oczywiście nietypowe, a ich śledzenie jest konieczne, aby poprawnie przejść do trybu DFU.

Jeśli ekran iPhone’a się włączy, lub na wyświetlaczu telefonu iPhone pojawi się logo Apple lub iTunes, oznacza to, że iPhone XS, XR lub XS Max nie jest w trybie DFU i trzeba zacząć od początku.

Jeśli potrzebujesz plików oprogramowania sprzętowego IPSW do odtworzenia, możesz znaleźć linki do plików oprogramowania układowego iOS IPSW tutaj. Musicie używać pliku oprogramowania iOS zgodnego z modelem telefonu iPhone, a plik IPSW systemu iOS musi być podpisany przez firmę Apple, aby można było z niego korzystać i przywrócić. Nie polecam korzystania z plików IPSW z podejrzanych i nie sprawdzonych stron ponieważ można sobie tym wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Jak wyjść z trybu DFU na iPhone’ie XS, iPhone’ie XR, iPhone’ie XS Max

Jeśli weszliście w tryb DFU i już nie macie potrzeby w nim być, możecie z niego wyjść bez przywracania iPhone’a, wykonując następujące kroki:

 1. Naciśnij i puść przycisk zwiększania głośności
 2. Naciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż na ekranie pojawi się logo  Apple

Jest to w zasadzie wymuszone ponowne uruchomienie iPhone’a XS, iPhone’a XR, iPhone’a XS Max i działa, aby wyjść z trybu DFU.

Jeszcze raz powtórzę, że używanie trybu DFU rzadko jest konieczne i zazwyczaj potrzebne jest tylko do scenariusz ekstremalnego rozwiązywania problemów, np. gdy iPhone wydaje się być całkowicie martwy, utknął na logo Apple, utknął na ekranie przywracania lub inne podobne. Są to rzadkie scenariusze, zwykle występujące tylko podczas nieudanej aktualizacji iOS, nieudanym przywracaniu, nieudanej próbie modyfikacji urządzenia iOS lub coś podobnego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RachelWeisz
RachelWeisz
4 lat temu

Tryb DFU można łatwo wprowadzić zgodnie z wybraną metodą. Jednak po wyjściu z tego trybu nie można wyjść. RecoveryTool Fix Recovery może szybko rozwiązać problem urządzenia iOS utkniętego w trybie DFU.

djdeejay
djdeejay
Reply to  RachelWeisz
3 lat temu

Idź bądź spamerem gdzie indziej

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx