czwartek, 18 sierpnia

Możecie łatwo rozpakować archiwa zip na iPhonie i iPadzie, bezpośrednio z aplikacji Pliki. Dzięki temu dostęp do danych i plików przechowywanych w dowolnym pliku zip jest bardzo łatwy, a do otwarcia archiwum zip nie potrzebujecie żadnych aplikacji ani narzędzi innych firm.

Jak otwierać i rozpakowywać pliki zip na iPhonie i iPadzie

  1. Otwórzcie aplikację Pliki na iPhonie lub iPadzie
  2. Przejdźcie do pliku Zip, który chcecie otworzyć i rozpakować
  3. Dotknijcie i przytrzymajcie ikonę pliku archiwum zip, a następnie wybierzcie „Dekompresuj” z opcji w menu podręcznym
  4. Poczekajcie chwilę, aż rozpakowana zawartość pliku pojawi się w tym samym folderze w aplikacji Pliki, co oryginalne archiwum zip
  5. W razie potrzeby powtórzcie czynność z innymi plikami zip, które chcesz rozpakować

Małe pliki zip rozpakują się się w zasadzie błyskawicznie w aplikacji Pliki. W przypadku dużych plików zip rozpakowanie całej zawartości może potrwać dłuższą chwilę.

Jeśli posiadacie archiwum zip, które, jak wiecie, zawiera mnóstwo plików, dobrym pomysłem może być utworzenie nowego folderu w aplikacji Pliki, a następnie przeniesienie pliku zip i rozpakowanie go w nowo utworzonym folderze.

Funkcja ta jest niezwykle pomocna, jeśli pobraliście plik zip z Safari lub zapisaliście go z załącznika e-mail i chcecie go sprawdzić, rozpakować i przejrzeć zawartość.

Te funkcje zarządzania archiwami są dostępne tylko w najnowszych wersjach iOS i iPadOS, więc aby mieć możliwość tworzenia, rozpakowywania i modyfikowania archiwów zip bezpośrednio z aplikacji Pliki na iPhonie lub iPadzie potrzebujecie iOS w wersji 13 lub nowszej. Poprzednie wersje systemu iOS mogły również rozpakowywać pliki zip ale z użyciem aplikacji firm trzecich. Zatem jeśli korzystacie z wcześniejszej wersji oprogramowania systemowego na swoim urządzeniu nadal możecie zarządzać interakcjami z archiwami zip, ale jest to bardziej skomplikowany proces wymagający pobrania aplikacji z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gajana
Gajana
1 rok temu

Mam odpowiednią wersje iOS, a po przytrzymaniu pliku nie mam opcji „dekompresuj”. Ostatnia opcja do wyboru to udostępnij. Jak w takim razie otworzyć plik?

jan
jan
Reply to  Gajana
9 miesięcy temu

Proponuję kupić urządzenie z innym systemem operacyjnym 🙁

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx