środa, 30 listopada

Apple tymczasowo zamknie jeden ze swoich sklepów detalicznych we Włoszech, gdy rząd zmaga się z rozprzestrzenianiem się COVID-19, w kraju który do tej pory doświadczył najgorszego wybuchu koronawirusa w Europie.

Zgodnie z regionalną stroną internetową Apple, sklep Apple Oriocenter w prowincji Bergamo zostanie zamknięty w dniach 7 i 8 marca na żądanie włoskiego rządu.

Zawiadomienie jest wynikiem dekretu Prezesa Rady Ministrów wydanego w zeszłym tygodniu, w którym wszystkie średnie i duże sklepy detaliczne, w tym sklepy w centrach handlowych, zostaną zamknięte w nadchodzący weekend, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Dekret obejmuje prowincje Bergamo, Cremona, Lodi i Piacenza. Podobne środki zostaną również podjęte w innych prowincjach Włoch.

Podobne weekendowe zamknięcia miały miejsce w Apple il Leone, Apple Fiordaliso i Apple Carosello w dniach 29 lutego i 1 marca. Zamknięcia te zostały również narzucone przez rząd.

Apple na początku lutego zamknął wszystkie swoje biura, sklepy i centra kontaktowe w Chinach, ale wiele sklepów zostało ponownie otwartych, ponieważ wybuch epidemii wydaje się zwalniać. 3 marca w Chinach odnotowano 119 nowych potwierdzonych przypadków, w porównaniu do 125 poprzedniego dnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx